“На Тернопіллі – найнижчий рівень злочинності в Україні”, – Василь Облещук (Відео)

PA200011-nПравоохоронці Тернопілля, за показниками роботи за 9 місяців, увійшли в п’ятірку найкращих в Україні. Причому за деякими пунктами – на першому місці.

Цим на прес-конференції за участі керівників обласної міліції похвалився начальник обласного управління внутрішніх справ Василь Облещук 20 жовтня.

Читайте також. “Виборчі дільниці охоронятимуть не лише міліціонери”, – Руслан Балик (Відео)

– На Тернопільщині найнижчий рівень злочинності в Україні, – зазначив він, нагадуючи, що у лютому міліція краю була цілком деморалізована, а тільки тепер повертає до себе довіру людей.

За його словами, сьогодні у вечірній час безпечніше стало ходити містом і всіма населеними пунктами області. Саме цей показник, а не «голі цифри», мовляв, засвідчують зміни на краще.

- Рівень загальної злочинності на 10 тисяч населення залишається одним із найнижчих в Україні, у т. ч. тяжких та особливо тяжких злочинів, - каже він. - Досягнуто позитивної динаміки зменшення кількості зареєстрованих фактів нанесення тяжких тілесних ушкоджень, розбоїв, грабежів, вимагань, хуліганств, ДТП з тяжкими наслідками. Не допущено фактів нанесення тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками. Зменшилася і кількість правопорушень, учинених неповнолітніми, у громадських місцях, на вулицях, у стані алкогольного сп’яніння.

У десятці кращих Тернопільщина і завдячуючи роботі кримінальної міліції. Активно працювали підрозділи з боротьби з незаконним обігом наркотиків. Викрили чимало наркопритонів, що  - особливо важливо, адже там до згубної звички залучили нових «клієнтів».

Водночас правоохоронці дякують громаді за об’єктивність у ставленні до своєї роботи протягом року. Згадав Василь Облещук і про намагання створити на Борщівщині «Врадіївку №2». Йдеться про звинувачення трьох міліціонерів у зґвалтуванні 15-річної дівчини.

- Ви знаєте скільки пішло здоров’я, скільки пішло нервів, щоб виправдати тернопільську міліцію. Щоб довести, що таке явище не характерне для тернопільської міліції.  Я хотів би подякувати громаді Борщова, тому населеному пункту, які проявили витримку, визначилися в тій ситуації і сказали: «Нехай слідство прокуратури прийме об’єктивне рішення, і ми тоді будемо судити», – говорить Василь Облещук.

Нагадаємо, експертиза наданих матеріалів  не виявила слідів ДНК міліціонерів. Її результати спростували факт навіть будь-якого сексуального контакту між працівниками міліції і постраждалою. Не те що – ґвалтування.

- Стовідсотковим є показник розкриття убивств, яких в Тернопільській області у цьому році було 17, - додає Василь Облещук. - Водночас тернопільські міліціонери стали відкритішими до людей. На прийом сюди можна прийти в будь-який день, а не чекати прийомного…

Головний міліціонер наголосив, що під його керівництвом змінили підходи у співпраці з населенням та кадровій політиці, активно працює створена громадська рада. До того ж, вступив в дію Закон «Про очищення влади», на виконання якого кожен працівник пройде процедуру люстрації.

Софія Левицька