На Тернопіллі надають душпастирську допомогу людям, які втратили рідних в АТО (Фото)

оснСвященики долучилися до зустрічі психотерапевтів із родинами загиблих героїв АТО.

– Окрім постійної матеріальної допомоги воїнам, які служать у зоні АТО, Тернопільська єпархія УПЦ Київського патріархату не перестає духовно опікуватися українськими військовими та їх родинами, – повідомив отець Євген заплетнюк. – Духовенство Київського Патріархату не лише проводжає наших героїв на поле битви, а й духовно окормляє їх на передовій.

Читайте також. Родичів загиблих воїнів АТО запрошують у Заздрість — в музей-садибу Йосипа Сліпого

На жаль, не всі герої повертаються додому живими. У таких випадках, священнослужителі нашої Церкви беруть на себе відповідальність за християнське поховання та душпастирську підтримку членів родин військових. Неодноразово чин відспівування наших героїв очолював керуючий архієрей єпархії – архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький високопреосвященний Нестор.

А віднедавна Тернопільська єпархія УПЦ Київського Патріархату, в співпраці з провідними психологами Тернопілля, долучилася до відомого вже далеко за межами нашої області проекту під назвою «Родинне коло». У рамках цього проекту священиками та психологами надається професійна допомога родинам загиблих на війні та "Небесної сотні". Про це йдеться на сайті "Богослов".

Читайте також. Бійцям АТО психотерапевти у Тернополі допомагають методом групової терапії

У Меморіальному музеї Патріарха Йосифа Сліпого в Заздрості, що на Теребовлянщині, 21 березня  черговий раз зустрілися 30 родин героїв, повідомляє прес-служба Тернопільської єпархії. Із благословення архієпископа Нестора, в зустрічі взяли участь протоієреї Євген Заплетнюк і Василій Мокрицький. За традицією, розпочалася зустріч відправою в місцевій каплиці молебню за здоров’я батьків та родичів загиблих героїв, після чого  відслужили заупокійну літію за спочилими.

Завдяки зустрічам «Родинного кола», близькі родичі загиблих, творячи єдину спільноту, мають можливість більше пізнати один одного та, розділяючи спільне горе, отримати підбадьорення й розуміння в складний для себе час. Ті родини, котрі змогли з Божою поміччю пережити важкий період втрати, стали сильнішими й тепер є опорою та підтримкою, прикладом для інших родин.

Читайте також. Психологи Тернополя об’єдналися, аби допомагати бійцям АТО

Того дня відбулося два кола зустрічей: велике, спільне коло та мале – праця в групах. Приїхало багато нових родин, нових волонтерів-психотерапевтів і психологів. На жаль, кількість загиблих героїв із кожним днем усе більшає, а тому з кожною зустріччю збільшується кількість сімей, залучених у проекті. Окремою групою займалися з діточками: братами, сестрами та дітьми загиблих. Вони по-своєму переживають біль втрати,  їм також допомагають спеціалісти.

На завершення зустрічі черниці місцевого греко-католицького монастиря провели екскурсію в музеї, а спеціалісти психологи – заключне коло для учасників.

- Під час спілкування з родинами загиблих героїв переконуєшся, що єдиною справжньою відрадою для них є віра в Бога, - каже протоієрей Євген Заплетнюк. - Саме Церква та молитва допомагають людям у особливо складні моменти життя. Родини героїв – переважно це самі прості українські люди, які зовсім не звикли спілкуватися з психологами. Для них безумовним авторитетом і в радості, і в горі є священик. Тому сьогодні перед Церквою стоїть новий виклик – підготовка нової генерації духовенства, яке надаватиме кваліфіковану душпастирську допомогу людям, які переживають кризу. Зокрема – післявоєнний синдром у військових чи допомога родинам, які втратили близьких на війні.

Читайте також. Тернопіль: усе про психологів, які допомагають воякам АТО, — на одному сайті

Віднедавна цю прогалину у Церкві УПЦ КП береться заповнити Відділ соціального служіння та благодійності, очолюваний Високопреосвященним Сергієм (Горобцовим), архієпископом Донецьким і Маріупольським. Чимало акцій новоствореного Відділу мають освітній, просвітницький напрямок. Тим не менше, обставини нашого часу вимагають існування не лише інституту військового духівництва – капеланів, а й священиків, які добре розуміються на медицині, психології та психотерапії. Навіть світські психологи тепер розуміють велику силу священицької настанови, тому запрошують отців до більш тісної співпраці.

- Під час спілкування з родичами загиблих розумієш, наскільки велика відповідальність лежить на духівникові, - додає отець. - Адже для того, щоб допомогти людині, потрібно прикласти чимало зусиль, а щоб нашкодити, потрібно зовсім небагато – лиш одне необережне, необдумане слово. Із благословення керуючого Тернопільською єпархією, в співпраці з провідними психологами, а також при сприянні заступника голови Синодального відділу благодійності протоієрея Сергія Дмитрієва, почалася масштабна робота для вирішення цього питання.

Читайте також. На Тернопіллі допомагають родинам, які втратили когось на Майдані чи в АТО

Уже незабаром, за його словами, планують провести в Тернополі цілу низку заходів для підготовки кваліфікованих у цій сфері священиків і волонтерів.

- Немає більшої духовної радості для священика за ту,  коли він бачить, що йому вдалося потішити сумуючого та розділити біль втрати з тими, хто втратив своїх рідних, - підсумував отець.

Софія Левицька