На Тернопіллі начебто нікого не переслідують, але активісти масово отримують повістки (Відео)

P2170014-nАктивісти Майдану у Тернополі заявам прокуратури не довіряють і на припинення переслідувань не очікують. Мовляв, якими б не були домовленості політиків, – боротьба триватиме.

– Не треба розслаблятися, – каже член ВО “Тризуб” ім. С.Бандери, представник “Правого сектору” Іван Сута. – Майдан буде стояти доти, поки ми не доб’ємося усунення Януковича та перезавантаження всієї влади – від місцевої до столичної.

Читайте також. У СІЗО в Тернополі не утримували жодного активіста Майдану

Власне, закон про амністію вступив у дію, повідомляє веб-сайт Генпрокуратури України. У народі цей документ називають «закон про заручників». Йдеться про звільнення від кримінальної та адміністративної відповідальності усіх затриманих активістів Майдану в обмін на звільнення адмінбудівель і перекритих мітингувальниками вулиць.

Про те, які зміни відбудуться у лавах активістів Майдану, які справи у них нині і з чим виникають проблеми, йшлося під час прес-конференції, влаштованої у стінах «білого дому» 17 лютого.

Депутат Тернопільської облради Степан Барна нагадав, що подавав депутатські звернення в обласну прокуратуру і міліцію. Хотів дізнатися, чи переслідують активістів за причетність до акцій протесту, відповідно до закону від 26 грудня минулого року. Окрім того, його цікавило, чи перебувають спецпризначенці тернопільського «Беркуту» у Києві і чи беруть участь вони у кривавих подіях.

Відповіді депутат отримав максимально лаконічні. Словом, це були не відповіді, а відписки. Попри те, Степан Барна стверджує, що голова Тернопільської обласної організації “Тризуб” Василь Лабайчук зараз змушений постійно змінювати місце перебування, оскільки проти нього відкрили кримінальне провадження і навіть подали у розшук.

Читайте також. “Україну” Петрененка тернополяни співали під супровід революційної “України” (Фото, Відео)

– Начебто в Тернопільській області людей не переслідують, але активісти масово отримують повістки.  Василь Лабайчук змушений переховуватися, – каже пан Барна. – А згідно із відповіддю, яку ми отримали від прокурора області, в останньому абзаці йдеться: “Повідомляю, що правоохоронними органами та судами Тернопільської області вимоги виконані в повному обсязі та встановлений термін. Порушень не встановлено”. Начебто все добре, людей не переслідують, але  ж це – не так…

На депутатський запит, поданий в обласне управління міліції відповідь ще коротша: “Це службова інформація”. Тож розібратися у даному питанні депутат запропонував на найближчій сесії облради. Вона, за даними депутата, повинна відбутися десь за два тижні.

До речі, за його даними близько 80 тернополян отримували повістки, що треба з’явитися на допит у якості свідка або за звинуваченням. У декого навіть оргтехніку вкрали. Таку заяву зробив керівник Загону народної самооборони Тернопільщини Олександр Варакута.

Про позицію та плани представників “Правого сектору” читайте згодом.