На Тернопіллі є де сховатись від домашнього насилля (Фото)

Кімната у центрі "Родина". Фото з сайту Тернопільської ОДА
Кімната у центрі “Родина”. Фото з сайту Тернопільської ОДА

«Наш Центр жодного разу не відмовив у допомозі потребуючим, – каже директор Тернопільського обласного центру соціально-психологічної допомоги «Родина» Вікторія Лукович. – Відтак упродовж 2013 року ми надали допомогу 63 особам, при тому, що за рік в нас може проживати лише 48 осіб».

За словами Вікторії Лукович, великою проблемою у суспільстві є насилля в сім’ї, в результаті якого до Центру звертається чимало жінок і навіть чоловіків. Втім, на жаль, притягти до відповідальності кривдників у більшості випадків неможливо.

Клієнтами Центру є діти та дорослі, які зазнали насилля в сім’ї, підлітки сироти, інваліди, діти, які втратили

Наталка Михно спілкується з працівниками Центру "Родина". Фото з сайту Тернопільської ОДА
Наталка Михно спілкується з працівниками Центру "Родина". Фото з сайту Тернопільської ОДА

годувальника, молодь у час реабілітації після вживання наркотиків.

«Родина» надає тимчасовий притулок (упродовж 90 днів), соціальні, педагогічні, економічні, психологічні, медичні та інформаційні послуги, забезпечує харчуванням та здійснює соціальний супровід для представлення інтересів клієнтів.

З робочим візитом Тернопільський обласний центр соціально-психологічної допомоги «Родина» відвідала заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Наталка Михно, повідомляє прес-служба ОДА.

«В Україні 7 із 10 жінок зазнають емоційних чи фізичних знущань з боку чоловіків, - зауважила Наталка Михно. – Втім,  зважаючи на кількість тимчасових мешканців Центру, велика частина яких – жертви домашнього насилля, можна говорити про те, що сьогодні жінки, нарешті, перестали боятися і готові звертатися за допомогою до відповідних служб. Це дуже добре».