На Тернопіллі із 263 захисних споруд до укриття населення готові аж… чотири

5Перевірку захисних споруд на Тернопільщині завершать у березні, запевнили на сайті ОДА.

Станом на 26 лютого в області перевірили 263 захисні споруди. За результатами перевірок склали 91 адміністративний протокол.

Читайте також. Оцінку дій енергетиків з відключення телеканалів мають давати правоохоронці, вважають у Тернополі

Про це повідомив начальник відділу організації заходів цивільного захисту Управління ДСНС України в області Ігор Греса (на фото зліва – прим.) під час чергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Відбулося засідання сьогодні, 27 лютого, під керівництвом заступника голови обладміністрації Леоніда Бицюри.

За словами рятувальника, на території області є 544 захисних споруди цивільного захисту, з них 66 – сховищ і 478 радіаційних укриттів.

– Згідно із результатами перевірки, з 263 захисних споруд до укриття населення готовими є чотири, обмежено готові – 165, не готові – 94, – констатував він. – Порівняно з минулим роком зменшилася кількість неготових захисних споруд – зі 105 до 94. Адже балансоутримувачі 11 захисних споруд спромоглися покращити їхній стан. Згідно із завершеним графіком, перевірки захисних споруд цілком завершать у березні.

Читайте також. На підтримку військових формувань у Тернополі виділять мільйон

Голова обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, заступник голови ОДА Леонід Бицюра доручив місцевим органам виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування взяти на жорсткий контроль виконання завдань щодо термінового усунення недоліків і здійснення балансоутримувачами захисних споруд цивільного захисту заходів з приведення в готовність до застосування тих споруд, які за результатами перевірки визнані неготовими до використання за призначенням.

– До 30 квітня управління з питань цивільного захисту населення ОДА повинно підготувати та провести засідання обласної комісії з організації заходів, пов’язаних з проведенням технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту області, на якому розглянути проблемні питання та заслухати голів районних інвентаризаційних комісій, де найнижчі показники з інвентаризації захисних споруд, – наголосив чиновник. – Також до 1 вересня місцеві органи виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування мають здійснити заходи щодо завершення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту, розташованих на підпорядкованих територіях.

Софія Левицька