На Тернопіллі існує пряма загроза для життя хворих на гепатит С

gepatitТисячі жителів Тернопільській області, хворих на вірусний гепатит С (ВГС), не мають жодних гарантій на отримання лікування за рахунок держави. Тож треба шукати інші шляхи та методи порятунку ситуації.

Читайте також. Навколо ставу на велосипедах разом каталися 40 тернополян (Фото)

На цьому наполягає голова Тернопільська організація хворих на вірусний гепатит С “Іскра Надії” Олег Мартинюк. Його звернення до керівників краю ми подаємо повністю:

«Нещодавно прийнята Державна цільова програма протидії вірусним гепатитам передбачає фінансування на придбання медичних препаратів для хворих на ВГС на рівні 65 млн дол. США до кінця 2015 року. Також програма передбачає залучення додаткового фінансування з обласних бюджетів.

Читайте також. Половий будинок лікарні №2 отримав 300 тис. грн для придбання медапаратури (Фото, Відео)

За даними ВООЗ Україна посідає перше місце в Європі за темпами поширення інфекції. За даними експертів, гепатитом С інфіковано більше 3% громадян, тобто більше 1 млн осіб. Невтішні результати підтвердилися під час проведення дослідження, ініційованого Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні (Альянс-Україна) наприкінці липня 2013 року. За допомогою «швидких тестів» медпрацівники протестували 1422 людини в 30 містах країни. Гепатит С виявили у 13% протестованих.

За результатами дослідження, проведеного «Альянсом-Україна», в Тернопільській області ВГС інфіковано 3,85% населення. Натомість, на офіційному диспансерному обліку перебувають лише 0,07%. Незважаючи на це, обласну програму не фінансують.

Читайте також. Безкоштовно виміряли артеріальний тиск і рівень глюкози в крові (Фото)

Так, на 2014 рік з обласного бюджету не виділили жодної копійки безпосередньо на фінансування обласної Програми. Фінансування планують проводити із загального бюджету департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА.

Разом із цим, актуальною проблемою залишається доступ до лікування гепатиту С для представників найбільш уразливих груп населення, які не можуть розраховувати на підтримку з боку держави. Зважаючи на це, в жовтні 2013 року, за підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією, «Альянсу-Україна» вдалося розпочати лікування для перших із 100 хворих. Це стало можливим завдяки угоді з одним із провідних виробників лікарських засобів про зменшення ціни за один стандартний курс лікування – з 13200 до 5000 доларів США.

Саме тому важливо встановлювати квоти на лікування для уразливих груп в обласні програми, а також закуповувати препарати для лікування ВГС за ціною, зниженою «Альянсом-Україна» у 2,5 раза. Знижена ціна дозволить у майбутньому збільшити кількість пацієнтів, які будуть мати можливість отримати довгоочікуване лікування.

Читайте також. “Проблеми медицини – недофінансування та непроплата казначейством рахунків”, – Ростислав Левчук

Спільні зусилля «Альянсу-Україна», представників державних структур та активістів з питань розширення доступу до лікування ВГС у рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!» вже сприяли затвердженню Державної та обласних програм з протидії поширенню гепатиту С, частковому виділенню коштів з державного бюджету та бюджетів Полтавської, Сумської, Житомирської, Хмельницької, Закарпатської, Тернопільської, Вінницької областей, а також з бюджетів Харкова та Севастополя. Але реальна потреба у лікуванні - значно вища.

Лише у цих регіонах у черзі на лікування перебувають близько 16000 осіб. Тож збільшення бюджетного фінансування на всіх рівнях є життєво необхідним».

Довідково. Контактна особа: Олег Мартинюк, голова ТОГО ХВГ С «Іскра Надії», бульв. Т. Шевченка, 23, каб. 43. Телефон: 067-904-97-50.