На Тернопіллі гральних автоматів немає, але порушень у “лотерейному” бізнесі – вистачає (Відео)

14281138– Можу з упевненістю сказати, що гральних автоматів, за допомогою яких, по суті, обкрадали людей, на Тернопіллі вже немає, – керівник управління обласної міліції Василь Облещук.- Наша область чи не єдина може таким похвалитися…

Читайте також. 666 злочинів належать до категорії тяжких та особливо тяжких (Відео)

Про це він нещодавно заявив на брифінгу. Брав участь у зустрічі з пресою і представник УБОЗу, який саме курує роботу у даному напрямку (див. відео – прим.). Він вказав на факти, що навіть у законному лотерейному бізнесі порушень вистачає. Наприклад, у тих «точках» квитки дітям продають, а це – забороняє закон.

– За останній час відкрили вісім кримінальних проваджень за виявленими фактами заняття гральним бізнесом. З підпільних гральних закладів вилучили 37 одиниць обладнання – 16 гральних автоматів, 21 персональний комп’ютер і готівкові кошти на загальну суму понад 2 тисячі гривень. У цьому напрямку ми й далі активно працюватимемо, адже Міністерство внутрішніх справ, як ви знаєте, взяло курс на викорінення цього протизаконного бізнесу, – додав Василь Облещук.

Нагадаємо, нещодавно на місцевих інтернет-сайтах поширили публікацію під назвою «Гральні автомати знову є у Тернополі». У матеріалі, зокрема, вказувалися адреси, за якими нібито функціонують гральні заклади. Тож правоохоронці перевірили цю інформацію і встановили, що за адресами, вказаними у публікації в Тернополі на вул. Живова,7,  майдані Перемоги, 4, вул. Б.Хмельницького, 14 підприємці здійснюють господарську діяльність із розповсюдження державних лотерей, відповідно до агентського договору з ПАТ «Патріот».

Тобто – усе законно, бо є такі документи:

- ліцензія Міністерства фінансів України на випуск і проведення лотереї серії АВ № 446757 від 02.09.2013 року;

- агентський договір №72/2013/Ф від 05.09.2014 р. про надання послуг з розповсюдження лотерейних білетів;

- паспорти на лотерейні термінали;

- висновок експерта Київського науково-дослідного інституту судових експертиз № 3271/13-35 від 23.04.2014 р. стосовно відповідності обладнання вимогам лотерейної діяльності;

- виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців серії АГ №363069.

- Виграш у таких автоматах, хоча вони й схожі на звичайних «безруких бандитів», - залежить від випадкових цифр, «підтасувати» виграш неможливо, - стверджує міліціонер.

Утім, акти порушення вимог Закону України «Про державні лотереї в Україні» правоохоронці виявили у діяльності ТОВ «М.С.Л.» («Молодьспортлото»). Зокрема, працівниками СДСБЕЗ Тернопільського МВ УМВС задокументували три факти надання доступу неповнолітнім до гри в лото. Щодо ТОВ «М.С.Л.» у Нацкомфінпослуг направили два листи про розгляд питання про позбавлення їх відповідної ліцензії.

Довідково. Співробітники міліції спільно з громадськими активістами будуть й надалі відслідковувати діяльність закладів, які займаються незаконним гральним бізнесом і виявляти порушення в сфері розповсюдження державних лотерей. Про такі факти правоохоронці просять повідомляти за телефоном у Тернополі: 27-12-03 або 102.