На Тернопіллі – “епідемія” спалювання сухої трави та листя

траваТернопільські рятувальники закликають громадян відмовитися від спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків.

Про це повідомили в Управлінні Державної служби із надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.

Читайте також. Тернопілля: дим від горіння сухої трави і листя містить сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів

Із встановленням сухої погоди пожежно-рятувальні підрозділи області все частіше залучають до ліквідації пожеж в екосистемах: унаслідок необережного поводження з вогнем, звичайної необачності, горить суха рослинність та її залишки на відкритих територіях. Вогонь знищує не лише сухостій, а й насіння і коріння живих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів. Погіршується якість ґрунтів, що призводить до зниження урожайності.

- Невинне, з першого погляду, спалювання може призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель і життю людей, - кажуть пожежники. - Вогняна стихія поглинає на своєму шляху все живе.

Читайте також. Спалювання сміття: великий штраф, але головне — небезпека для життя та здоров’я

Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які несуть велику шкоду для здоров’я людини. Завдається значна шкода екосистемі.

Натомість при спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.

Читайте також. Надумаєте палити траву і сміття на господарці – згадайте про штрафи

- Якщо спалюють стерню на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза, - нагадують рятувальники. - Дим і вогонь є напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ЛЕП, що несе за собою руйнівні наслідки для цілих населених пунктів, промисловості, регіонів.

- Кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищуючи живу природу, а й спричинює до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей. Пам’ятайте, за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, - наголошують фахівці.

Софія Левицька