Тернопілля: деякі пам’ятки соромно показувати журналістам, не те що туристам (Відео)

Червоногород нині занепадає, одна з башт обвалилася
Червоногород нині занепадає, одна з башт обвалилася

Іноземні туристи під час візитів на Тернопілля найперше цікавляться фестивальними програмами. Паралельно вони запитують і про унікальні об’єкти.

Йшлося про це під час брифінгу на тему: «На що претендує туристична Тернопільщина». Присвятили цю зустріч Всесвітньому дню туризму та Дню туризму в Україні.

Читайте також. Туристам, які мандрують Тернопіллям на авто, допоможе інтерактивна мапа (Відео)

– Цього року у зв’язку із ситуацією в країні не вдалося реалізувати багато ініціатив щодо проведення фестивалів, – каже заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра. – Та у планах є цікаві програми. То ж будемо впевнено рухатись у цьому напрямку.

Також популярними для туризму залишаються такі місця, як природній заповідник «Медобори», територія Дністра, водоспад Джурин, Русилівські водоспади, і звичайно ж, Тернопільський став. Усі вони потребують впорядкування і благоустрою. Власне, не всі досі отримали й належну увагу.

Читайте також. День туризму на Тернопіллі почали святкувати… прибиранням в Язловецькому замку (Відео, Фото)

Працюватимуть на Тернопіллі і над упорядкуванням курортних зон. Їх наразі в області взагалі немає, хоча Тернопільщину вважають екологічно чистим регіоном. Працюють на Тернопіллі над створенням туристичного каталогу області, що дасть змогу вийти на широкий ринок. Також у перспективі Тернопільщину хочуть долучити у маршрути турів Західної України.

– Щоб маршрут починався на Хмельниччині, продовжувався у нас, а потім туристи їхали на Львівщину, – каже він. – Або мандрівники з Львівщини могли б зупинятися у нас, а наступного дня рушати на Франківщину. Коли туристи ночують у регіоні це дає набагато солідніший економічний ефект.

Читайте також. Із кращих фото пам’яток Тернопілля сформують виставку “Пам’ятки рідного краю”

Також представники влади планують вирішити питання прогалин законодавчо-документальної бази. Зокрема, для того, щоб мати змогу підраховувати туристичний потік. Це забезпечить якісну підготовку до обслуговування туристів.

– Туризм потрібно розвивати в комплексі із суміжними галузями. Мова йде про дорожнє господарство, будівельну сферу, що стосується відновлення туристичних об’єктів, торгово-готельну базу, а також інформаційну кампанію. На це потрібні чималі кошти. На даний час ми оперуємо лише відсотками від потреби, – зазначив Леонід Бицюра.

Читайте також. Тернополяни вже збирають команди для змагань на драгонботах (Відео, Фото)

Одним з ключових заходів у сфері туризму цього року став Всеукраїнський медіа-форум «Тернопільщина туристична – очима журналістів». Він відбувся за участі понад півсотні журналістів з усієї України. Після ділової частини представники ЗМІ взяли участь у триденному прес-турі, де оглянули туристичні об’єкти найперспективніших у плані розвитку сфери туризму та рекреації районів Тернопільщини, а саме Бережанського, Борщівського, Бучацького, Заліщицького, Збаразького, Зборівського, Кременецького, Монастириського, Підволочиського та Теребовлянського районів та міста Тернополя.

Нагадаємо, ще недавно під час прес-конференції Леонід Бицюра підбив підсумки медіа-форуму «Тернопільщина — очима журналістів». Тоді він зізнався, що журналістам посоромилися показати деякі об’єкти:

Софія Левицька