На Тернопіллі аграрії стурбовані: дощі призупинили посівну й провокують появу кореневої гнилі

1На полях Тернопільщини посіяно 274,1 тис га ярих культур, що становить 82 відсотки від прогнозованого. Через дощі є загроза появі на зернових кореневої гнилі, борошнистої роси.

За першу декаду травня на Тернопіллі випала майже місячна норма опадів. Їх велика кількість не дає можливості аграріям і фермерам учасно завершити сівбу ярих культур.

Загалом на полях Тернопільщини їх посіяно 274,1 тис га, що становить 82 відсотки від прогнозованого. Повністю зароблено в грунт насіння ярої пшениці — 10,7 тис га, ячменю — 45,6 тис га, значно більше, ніж торік, майже тисячу гектарів, посіяли вівса. Серед лідерів — трудівники полів Збаразького, Гусятинського, Бучацького, Теребовлянського районів. Часті дощі із грозами й навіть із градом значно призупинили хід цьогорічної посівної, яка розпочалася майже на місяць раніше, ніж торік.

— Надмірна вологість грунту стала на заваді під час сівби соняшнику, кукурудзи, а тепер і сої, а також внесення мінеральних добрив на ранні зернові та зернобобові культури. Вона провокує появу кореневої гнилі, борошнистої роси та септоріозу на зернових, — каже начальник відділу рослинництва департаменту агропромислового розвитку ОДА Надія Воскресенська. — Деяким сільгоспвиробникам і фермерам у Зборівському, Бережанському, а найбільше — в Козівському районі доведеться пересівати посіви цукрових буряків. Якщо торік їх посіяли на 29,5 тис. га, то в цьому році — на 21 тис. га.

Щодо пізніх ярих культур, то на ланах Тернопільщини вже посіяно 55,2 тис. га соняшнику, що становить 89 відсотків від прогнозованих площ, кукурудзи — 73 тис. га. Чекають погожих днів для сівби сої механізатори сільгосппідприємств і фермерських господарств. Тим часом насіння різних сортів і стиглості вітчизняної та імпортної селекції вже лягло в грунт на 51,4 тис. га при прогнозованих 88,7 тис. га.

Ярослав Бачинський.