На Тернопіллі – 842 загальноосвітні навчальні заклади і 32 виші

крупа-nДва дитячих садочки, які були тимчасово закриті, розпочали працювати в області протягом 2014 р.

Планують також додатково відкрити 8 груп у постійно діючих закладах, повідомив директор департаменту освіти і науки Любомир Крупа. Про це повідомив сайт ОДА. Хваляться чиновники й іншими успіхами освітньої галузі.

Читайте також. Особливості нового навчального року: робоча субота, довші зимові канікули, економія (Фото)

Нагадаємо, мережа вишів області різних типів і рівнів акредитації налічує 32 навчальні заклади: 4 університети (у тому числі  три національних), 6 інститутів, 19 коледжів, 3 училища.

– В області послуги з дошкільної освіти надають 564 дошкільні навчальні заклади, у яких виховують 31,4 тис. дітей. Усі діти 5-річного віку охоплені дошкільною освітою. У населених пунктах з малою чисельністю жителів для дітей дошкільного віку є можливість відвідування найближчих до них дошкільних навчальних закладів, – каже Любомир Крупа.

Читайте також. Освіту на Тернопіллі здобуватимуть 59 дітей і 17 студентів зі східних областей і Криму

З метою пошуку, відбору, розвитку і навчання здібних та обдарованих дітей в області сформували мережу навчальних закладів нового типу. Також в області функціонує Тернопільське обласне комунальне територіальне відділення Малої академії наук України, його 16 районних, 2 міських і 2 сільських філій, у яких охоплено науково-дослідницькою роботою понад 2 тисячі учнів.

Для забезпечення змістовного дозвілля та зайнятості в позаурочний час дітей та учнівську молодь залучають до здобуття позашкільної освіти, розвитку мережі гуртків, спортивних секцій.

Читайте також. Аж 11 шкільних автобусів – у зоні АТО. На навчання 600 дітей Тернопілля довозити немає чим

– Загальноосвітні заклади І-ІІІ ступенів стовідсотково забезпечені навчально-комп’ютерними комплексами, усі вони під’єднані до всесвітньої мережі Інтернет. Усі учні 1-4 класів забезпечені харчуванням за бюджетні кошти. Продукти постачають приватні підприємці на основі укладених договорів, – продовжив Любомир Крупа. – В області є 109 шкільних автобусів. В усіх районах під час формування бюджетів на 2014 рік відділи освіти райадміністрацій внесли пропозиції щодо передбачення коштів для функціонування встановленої системи підвозу дітей, учнів і педагогічних працівників до навчальних закладів і додому.

З метою забезпечення підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів і зменшення споживання природного газу у 2014 році запланували перевести на альтернативні види палива 40 котелень паливних. Уже перевели 11 закладів. на електричне опалення запланували перевести 21 навчально-виховний заклад.

Читайте також. На Тернопіллі 1 вересня за парти сядуть майже 107 тисяч учнів

– Головними завданнями управлінських і методичних структур та педагогічних колективів навчальних закладів області для подальшого розвитку освіти є передусім збереження кращих здобутків і традицій минулого і накопичення якісного позитивного досвіду та потенціалу з її модернізації в контексті європейської інтеграції, світової глобалізації, національної ідентичності, – додав Любомир Крупа.

Довідково. В області у 2014/2015 навчальному році функціонують 842 загальноосвітні навчальні заклади. У 2014/2015 навчальному році в 15 інтернатних закладах області отримують освіту майже 3 тис. вихованців. Класи з інклюзивним навчанням організували у 16 загальноосвітніх школах для 32 дітей з особливими освітніми потребами.

Підготовку кваліфікованих робітників у Тернопільській області здійснюють 26 професійно-технічні навчальні заклади державної форми власності. У 2014 році з навчальних закладів профтехосвіти області випустили 4,5 тис. кваліфікованих робітників, у тому числі молодших спеціалістів 96 чол. Працевлаштування випускників складає 85%, з них працюють за отриманою професією 64%, продовжують навчання у вищих навчальних закладах – 19,6%, призвані до лав Збройних Сил України – 1,4%. Підготовка кваліфікованих робітників здійснюють за 64 інтегрованими професіями.

Софія Левицька