На Тернопіллі 188 учасників АТО отримали у власність загалом майже 30 га землі

земляНа Тернопільщині 59 учасників АТО вже отримали у власність земельні ділянки, повідомив сайт ОДА.

Нагадаємо, від початку 2015 р. 408 учасників антитерористичної операції подали заяви на отримання земельних ділянок. Із них 332 одержали дозвіл на виготовлення проекту землеустрою та 59 учасників отримали у власність земельні ділянки загальною площею 5,86 га.

Читайте також. Тернопіль: отримання землі бійцями АТО затримують процедури Держкомзему та інших структур

Від червня 2014 року, тобто з початку реалізації ініціативи щодо першочергового відведення земельних ділянок у власність учасникам АТО та родинам загиблих воїнів, переважну більшість таких заяв від військовослужбовців подали у Тернополі, Тернопільському та Зборівському районах. Про це інформують у Головному управлінні Держземагенства у Тернопільській області.

Зокрема, в області 1151 учасник АТО подав заяву на отримання земельних ділянок. Органи місцевого самоврядування прийняли 40 рішень щодо 338 заяв для будівництва житлового будинку на загальну площу 21,76 га. Землевпорядна служба області надала 461 дозвіл на отримання виготовлення проекту землеустрою. Також 188 учасників АТО вже отримали у власність майже 30 га, з яких 180 – для ведення індивідуального садівництва та 8 – для ведення особистого селянського господарства.

Читайте також. «Ставлення до справи — зовсім інше, бо всі знають, куди і на що йдуть», — мобілізований з Тернопілля (Фото)

Нагадаємо, надання у власність земельних наділів військовослужбовцям, які беруть або раніше брали участь у проведенні антитерористичної операції, здійснюють у порядку, визначеному ст. 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, що посвідчує його участь в АТО.

Відповідно до ст. 122 Земельного кодексу України, Держземагентство України та його територіальні органи передають у власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності. Розпорядження землями комунальної власності в населених пунктах здійснюється сільськими, селищними та міськими радами.

Довідково. З процедурою передачі земельних ділянок державної або комунальної власності у власність та відповідною покроковою схемою можна ознайомитися у розділі веб-сайту Держземагентства України “Громадська приймальня” – “Запитання – відповіді” – “Інформація та роз’яснення щодо землеустрою та охорони земель”.

Софія Левицька