На Сумщині змагалися кінологи

фото: Суспільне Суми

Змагання з багатоборства кінологів відбулися в Роменському районі на Сумщині. Тривали вони два дні: 29 та 30 липня на полігоні державної служби із надзвичайних ситуацій.

Учасниками стали кінологи різних установ Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання покарань.

Сьогодні 18 учасників гарячим слідом знаходили і наздоганяли умовного порушника: втікача з установи.

“Завдання – знайти помічника-статиста. Також на трасі відшукати три предмети з його запахами. Довжина траси – 2 км, час – до години, гарячий слід. Навик цей оцінюється в 100 балів”, – говорить суддя, начальник кінологічної служби сумського прикордонного загону Андрій Кудінов.

Ольга Фесюра з Анзором готуються до змагання. Приїхали з Харкова, з Диканівської виправної колонії №12.

“Щоб собаці легше було надалі виконувати пошукові роботи: затримання. Для нього і для мене це великий досвід. Ми разом вчимося”, – розповідає вона.

Разом із наставником Віктором повертається з пошуку умовного зловмисника Джек. Ці учасники на Сумщину приїхали з Полтавської установи виконання покарань № 23.

“Собаці – один рік і 9 місяців, він гарно бере слід. На затримання добре йде. Покусати для нього – за щастя, перешкоди гарно бере. Я з ним їздив в Хмельницький, на три місяці на навчання, йому був десь рік, там він отримав ази”, – розповідає Віктор Вергун.

Чарлі – представниця Сумського слідчого ізолятора. Вона – одна з 12 собак, що несуть там службу.

Головний суддя змагань (м. Житомир) Сергій Гайдук говорить, що з кожним роком підвищується якість підготовки собак.

“Я ці змагання суджу не перший рік, зокрема, кримінально-виконавчої служби України. Видно, що люди намагаються покращити свої результати, люди покращують роботу”, – каже він.

У підсумку перемогу отримали учасники з харківської 25-ї виправної колонії (саме вони представлять Північно-східний регіон на наступному, всеукраїнському етапі), на другому місці – сумська 116-та колонія, на третьому – кінолог та пес із харківської колонії № 43. Також між чотирилапими розподілять ще 7 номінацій.