На стику двох морів пластуни встановили українські прапори бойових частин (Фото)

фото: міноборони України
фото: Міноборони України

Прапори українських бойових частин замайоріли на скелях біля протоки, де зустрічаються води Тихого та Атлантичного океанів, інформує сторінка Фейсбук Сухопутних військ ЗСУ.

Триває подорож учасників АТО зі Львова і Волині до Антарктиди.

Андрій Мочурад та Віктор-Микола Гаврилюк є учасники пластового руху та демобілізовані військовослужбовці-учасники бойових дій.

Наприкінці 2018 року вони розпочали подорож до української дослідницької станції «Академік Вернадський», що в Антарктиді.

Мета цієї подорожі — створити документальний фільм та цикл репортажів про життя і роботу українських науковців на станції.

фото: міноборони України
фото: Міноборони України

Окрім особистих речей та спорядження в наплічниках бійців-мандрівників до Антарктиди прямують прапори військових частин Збройних Сил України.

Зі слів Андрія Мочурада, вони піднімуть їх на станції «Академік Вернадський» в знак пам’яті про героїв боротьби України за свободу і незалежність.

Наразі українці перебувають на території Чилі.

— Ми побували на островах між Магеллановою протокою і протокою Дрейка. Добирались сюди 3 доби. Суходолом, здебільшого пішки через перепони первісної природи. Тут на скелях біля протоки, де зустрічаються води Тихого та Атлантичного океанів, ми розгорнули прапори військових частин. Сподіваємось, що вже незабаром будемо в Антарктиді, — розповів Андрій Мочурад.

фото: Міноборони України
фото: Міноборони України

Як повідомлялося раніше, наприкінці грудня 2018 року зі Львова на Південний полюс вирушили прапори бойових бригад ЗС України.

До Антарктиди з Андрієм Мочурадом вирушили прапори бригади морської авіації Військово-Морських Сил ЗС України, 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади, 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила. А також прапор Десантно-штурмових військ ЗС України, де він перебуває в оперативному резерві однієї з бригад ДШВ.