На сцені філармонії у Тернополі – вірші Шевченка та концерт пам’яті “Небесної сотні” (Відео)

P3030034-nНа мистецькі вечори запрошує городян Тернопільська обласна філармонія найближчими днями.

Так, 13 березня відбудеться літературно-музична композиція за творами Т.Г.Шевченка, а 14 числа – благодійний концерт пам’яті “Небесної сотні”. Уже в 18 березня – до 200-річчя Т.Г.Шевченка пройде концерт народної хорової капели “Зоринка”. Початок усіх виступів – о 18.30.

Докладно про це – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Читайте також. Тернополяни читали “Заповіт” Кобзаря на чотири сторони світу (Фото)

Сьогодні, 13 березня Тернопільська обласна філармонія запрошує насолодитися словом Шевченка на літературно-музичній композиції “Прозрійте, люди, день настав!”. До 200-ліття з дня народження великого Кобзаря вперше проведуть сольний концерт артиста розмовного жанру філармонії Андрія Оленина. Він – лауреат багатьох Всеукраїнських премій, студент Тернопільського педагогічного університету і водночас – артист філармонії.

– Ми практикуємо вперше такий сольний концерт – будуть звучати твори Шевченка у виконанні читця, – розказує директор Тернопільської обласної філармонії Ярослав Лемішка.

Читайте також. Стартував конкурс малюнка “Діти Тернопілля – проти війни”

Директор обласної філармонії розповідає, у цей складний для України час мистецтво дає розраду і привід для роздумів. Митці не можуть залишатися осторонь подій в країні. Тож 14 березня у філармонії відбудеться благодійний концерт “Пам’яті небесної сонтні”. Вхід на цей захід – вільний. Артисти запрошують усіх приєднатися і разом пом’янути Героїв Майдану, осмислити їхній подвиг.

– До нас звернувся воїн-афганець Роман Лотецький, який має авторську пісню, присвячену цим подіям. Будуть звучати вірші не відомих авторів, а людей, які переживали ті події і яким дав Бог викласти це на папір. Тож це буде такий класичний концерт: симфонічний оркестр із творами класичними і камерний хор. Будуть звучати твори духовні, – каже Ярослав Лемішка.

Читайте також. Програма фесту “Ї” у Тернополі буде цілодобовою (ФОТО, програма заходу)

Натомість 18 березня до 200-річчя Т.Г.Шевченка у філармонії проведуть концерт народної хорової капели “Зоринка”. Художній керівник і диригент – заслужений працівник освіти України Ізидор Доскоч. Юні таланти та камерний хор обласної філармонії під керівництвом заслуженого артиста України Богдана Іваноньківа виконуватимуть твори разом.