“На шляху до успіху ставте собі запитання: який конкретний результат хочу отримати?”, – психолог

shagi-k-uspehu_1Аби досягнути успіху в житті, треба насамперед правильно ставити перед собою цілі, наголошують фахівці центру зайнятості Тернопілля.

Читайте також. Аби консультувати дітей щодо вибору професії, фахівці їздять по селах Тернопілля (Фото)

Саме про це нещодавно йшлося під час чергового засідання жіночого клубу «Гармонія».

Для того, щоб бути успішним у житті, досягнути кар’єрного росту, необхідно, перш за все, правильно визначити мету, а потім чітко йти до її досягнення. Справа в тому, що без неї не можливий ані духовний,  ані будь-який інший розвиток особистості.

- Коли ти знаєш чого прагнути, то йдеш у правильному напрямку. В іншому ж випадку — просто тупцюєш на місці. Тому завжди записуйте поставлені цілі на папері, - радить працівник відділу довідково-інформаційної роботи з населенням ТМРЦЗ  Інна Лісовська.

Читайте також. Тернопілля: допомогу на відкриття бізнесу дали 58 молодим особам зі статусом безробітного

Коли мету зафіксували на папері,  ви завжди зможете її відкоригувати при повторному перегляді. Не варто боятися змінювати свої цілі, тому що, саме ви, а не хтось інший - господар своїх цілей.

- Таким чином, ви виділяєте для себе кілька підпунктів, виконання яких в кінцевому результаті приведе вас до задуманого, - додає фахівець. - Чим більше таких пунктиків, тим яснішою ставатиме загальна картина дій, які ви будете виконувати, і тим більше підвищиться ймовірність того, що кінцева мета буде досягнута.

Читайте також. Тернопілля: для школярів влаштували турнір – “Час професіонала”

Позитивні думки набагато сильніші за негативні. Людина завжди приваблює в своє життя ті обставини, які відповідають її свідомості.

- Якщо у ваших головах будуть тільки позитивні думки, ви завжди будете притягувати позитив. І навпаки, якщо будете мислити негативно: «Сьогодні просто жахливий день, я не хочу йти на роботу», то так день і складеться, «плюс» ви підете із титанічним небажанням на свою роботу. Завжди ставте завдання, яке викликає у вас тільки позитивні відчуття, - додає пані Лісовська.

Формулюйте свої цілі завжди без частки «не», оскільки підсвідомість не сприймає цю частинку. Наприклад, якщо ви поставите перед собою мету «Я не хочу бути слабким», підсвідомість сприйме дану установку ствердно, а саме «Я хочу бути слабким».

- Завжди ставте собі запитання: що я хочу отримати від цієї мети, який конкретний результат, - уточнює фахівець. - Завжди встановлюйте для себе якийсь вимірювач, що у подальшому дасть вам зрозуміти, чи досягнута поставлена мета. Вимірювальний критерій може бути різний: час, вартість (кількість грошей для покупки якоїсь речі), кількість продажів, час і т. ін.

Наступний крок: співставляйте свої особисті та професійні якості з поставленою метою. Це необхідно робити для того, щоб ви чітко розрахувати свої можливості при досягненні мети, зберігши при цьому тонкий баланс між витратою своїх зусиль і досягненням результату.

- Має існувати якась гранична планка відповідно до ваших поточних можливостей і досвіду, вона ні в жодному разі не повинна бути занижена, - продовжує експерт. - Завжди розмірковуйте, навіщо вам необхідно виконувати ту чи іншу задачу, чи важлива вона для досягнення більш глобальної мети. Так само, за допомогою рейтингу значущості можна визначити порядок виконання кожного пункту вашої матриці цілей.

Читайте також. Тернопілля: безробітних навчили писати “правильне” резюме

Встановлюйте терміни, при яких ваша мета повинна бути виконана, причому бажано встановлювати максимально точні дати, визначаючи певний проміжок часу.

- Усі ці критерії дозволять до дрібниць описати поставлене завдання, що підвищує ймовірність втілення в життя мети саме такою, якою ви її бачите. Більші і розмитіші цілі можуть збуватися, як завгодно, - додає вона.

Не можна щось робити «вчора» або «завтра», а можна робити тільки «зараз». Навіть якщо ми складаємо план своїх бажань, ми це робимо зараз, тим самим формуючи своє майбутнє.

Читайте також. У Тернополі думали, як спонукати підприємців створювати нові робочі місця

- Коли ми говоримо «Я досягну», то підсвідомо розуміємо, що це буде не зараз, тому результату може і не бути, тому говоріть «Я досягаю», тим самим стверджуючи, що ви вже працюєте над досягненням мети, - підсумовує фахівець.

Крім того, вона радить спілкуватися з людьми, які вже досягли конкретних результатів, надихайтеся їхніми успіхами, читати спеціальну літературу, яка надихає на подвиги. А якщо досягнули мети, похваліть себе, подаруйте собі те, про що мріяли, проведіть короткий екскурс в історію досягнення результату, можете навіть описати її. Це допоможе взяти наступні вершини!