На що пішли гроші, виділені на “Стіну” з Росією

300953

Виділені на облаштування кордону з Росією кошти витратили на інженерні системи, нічне та денне відеоспостереження. Про це заявив перший заступник керівника фракції “Народний фронт”  Андрій Тетерук під час візиту групи парламентарів на міждержавний пункт пропуску “Гоптівка” у Харкіській області, повідомляє прес-служба політсили.

Тетерук додав, що рішення Арсенія Яценюка облаштовувати кордон з Росією було правильним. Він повідомив, що в рамках Плану облаштування українсько-російського кордону за 2015-2016 роки було обладнано протитранспортними ровами, контрольно-слідовими смугами, рокадними дорогами, вогневими позиціями та опорними пунктами 163,2 км кордону в Харківській області та 20 км – в Луганській.

Читайте також: На Харківщині припинили зводити «Стіну» з Росією

Народний депутат нагадав, що до 2014 року Україна не мала облаштованого кордону з Росією. Тетерук зазначив, що це сприяло тому, що умовний так званий кордон могли перетинати і російські громадяни, і контрабандисти, і бандформування. Крім того, на його думку, прикордоники в таких умовах постійно ризикували своїми життями.

"Ми бачимо високоінтелектуальні інженерні споруди на нашому державному кордоні. Йдеться не лише про насипний вал, рів, облаштування контрольно-слідової смуги, рокадні дороги, а також безпосередньо сітку, яка не дозволяє безконтрольно перетинати кордон", - сказав народний депутат.

"Особливо слід відзначити оптоволокно, яке дозволяє з високою точністю визначити, хто перетинає кордон: людина чи тварина", - додав Тетерук.

Читайте також: Стіна між Україною та Росією — як це виглядатиме (Інфографіка)

Народний депутат підкреслив, що комітет з питань національної безпеки і оборони детально проаналізує отримані дані та підтримуватиме виділення 500 мільйонів гривень, отриманих від спецконфіскації коштів Януковича, на продовження робіт для подальшого облаштування кордону України з РФ.

"Близько 2-х тисяч кілометрів нашого кордону мають мати якісні та захищені пункти для контролю. Це усе не лише інженерні споруди, а й відеосистеми із нічним та денним спостереженням за держкордоном", - підкреслив Тетерук.