На сайті європейської комісії оприлюднили анонс тристоронніх переговорів щодо транзиту російського газу на європейський ринок територією України

фото: 24 канал
фото: 24 канал

Переговори будуть зосереджені навколо того, яким чином показати правила ЄС у сфері енергетики.

Вони відбудуться в червні в Брюсселі, передає Укрінформ“.

“Завтра, 19 вересня, у Брюсселі відбудеться третій раунд тристоронніх переговорів на політичному рівні з Росією і Україною з приводу довгострокового транзиту газу через Україну у період після 2019 року. Перед зустріччю віцепрезидент Єврокомісії з питань Енергетичного Союзу Марош Шефчович проведе двосторонні переговори як з делегацією України на чолі з міністром енергетики Олексієм Оржелем, так і з делегацією Росії під керівництвом міністра енергетики Олександра Новака. На зустрічі будуть також присутніми керівники компаній Нафтогаз і Газпром”, – йдеться в тексті повідомлення.

Слід зазначити, що переговори будуть зосереджені навколо того, яким чином показати правила ЄС у сфері енергетики у майбутній рамковій угоді, а також стосуватимуться досягнення прийнятної тривалості такого майбутнього контракту, визначення обсягів газу з дотриманням гнучкості, а також тарифів на його транспортування.

“Переконаний, що прогрес (на переговорах) надасть потужний позитивний сигнал ринку та споживачам напередодні зимового періоду”, – додали у повідомленні.