На профнавчання на Тернопіллі вже спрямували майже 1500 безробітних

робота-n– Упродовж двох місяців цього року фахівці місцевих центрів зайнятості Тернопільщини направили на професійну підготовку 1487 безробітних, – каже заступник начальника відділу організації профорієнтації та профнавчання обласного центру зайнятості Наталія Брич.

Серед цих людей 828 осіб навчаються за груповою формою, 645 – пішли на підвищення кваліфікації шляхом стажування безпосередньо на підприємствах, в організаціях, установах регіону та 14 осіб – на індивідуальне навчання на замовлення роботодавців.

Читайте також. На конференції у Тернополі майстер-класи проведе професор із Данії

– Професійне навчання здійснювали за 98 професіями та напрямами, – додає фахівець. – Слухачі опановували професії: водій тролейбуса, електрогазозварник, електрозварник ручного зварювання, кухар, манікюрник, муляр, охоронник, перукар, робітник фермерського господарства, слюсар з ремонту автомобілів, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А», «В», лицювальник-плиточник.

Читайте також. Іван Буряк представлятиме Тернопіль на всеукраїнському етапі змагань студентів-стоматологів (Фото)

Були, за її словами, і такі безробітні, які підвищували кваліфікацію за напрямами: «Практичний ВЕБ-дизайн», «Менеджмент малого підприємництва», «Основи малого підприємництва», «Основи охорони праці на підприємствах переробної галузі», «Дотримання безпечного ведення робіт на підприємствах сільськогосподарської галузі», «Комп’ютерні технології в бухгалтерському обліку».

– Із числа осіб, які завершили навчання, 376 людей, тобто 51%, – уже працевлаштовані, – додає пані Брич.

Читайте також. Тернопіль: хто і скільки платить при продажі будинку, квартири, ділянки (Відео)

На виконання ст. 30 Закону «Про зайнятість населення» з початку цього року вісім осіб, яким понад 45 років, отримали ваучери на навчання за професіями: водій навантажувача, плодоовочівник та тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва.

– Поряд із цим, – продовжує Наталія Брич, – 1 березня за виданими ваучерами в навчальних закладах України навчалися 84 особи.