На позачерговому засіданні Кабміну розглянули законопроєкт про звільнення Ситника

фото: Укрінформ

Кабінет міністрів затвердив новий законопроєкт про зміну статусу Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та процедуру обрання його очільника. Окрема норма проєкту закону також передбачає звільнення Артема Ситника з посади директора бюро.

Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

За його словами, уряд затвердив новий законопроєкт, який надасть НАБУ статус органу виконавчої влади, а також змінить процедуру обрання директора бюро. Зокрема, окремою нормою законопроєкту вказано, що протягом добору нового директора НАБУ його повноваження виконуватиме перший заступник директора.

Таким чином законопроєкт передбачає звільнення чинного директора відомства Артема Ситника з посади.

«Окреме уточнення: особисто я прекрасно ставлюся до Артема Ситника. Він продемонстрував стійкість та фаховість, якій багато хто може лише позаздрити. Але, як відомо, політика ㅡ мистецтво можливого. Якщо привести до ладу статус НАБУ як інституції можна лише шляхом скорочення строку роботи Артема — таку опцію теж не варто відкидати», ㅡ заявив Малюська.

Керівник ГО «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін заявив, що відповідну правку про звільнення Ситника додали до законопроєкту за усної пропозиції одного з міністрів.

А сама оновлена процедура обрання директора НАБУ, за словами Шабуніна, гарантує обрання підконтрольного президенту директора бюро. Так, серед членів конкурсної комісії для обрання очільника НАБУ трьох людей делегуватиме РНБО та ще шістьох (із них троє — міжнародні експерти) ㅡ Кабінет міністрів.