На порятунок храму зі списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО 15 млн грн вистачить?

74_bigДля виконання ремонтно-реставраційних робіт на території Києво-Печерської лаври в 2014 році в проекті держбюджету України передбачено 15 млн грн, про це повідомляє сайт Мінрегіонбуду.

У 2013 році, за словами голови відомства Геннадія Темника, на проведення протизсувних заходів, інженерного захисту, протиаварійних та ремонтно-реставраційних робіт на території Києво-Печерської лаври з бюджету витратили 27 млн грн.

«Роботи на цьому об’єкті чимало. Треба провести дослідження гідрогеологічного режиму в лабіринтах Ближніх, Дальніх, Варяжських печер та на території Нижньої Лаври. Необхідно завершити роботи з реконструкції зовнішніх інженерних мереж. Потребує укріплення і проведення протизсувних заходів підпірна стіна біля корпусу № 43. Ці та інші роботи ми проводитимемо в цьому році», – сказав Геннадій Темник.

На все це у 2014 році проект держбюджету передбачає 80% грошей менше, як торік.

Читайте також. Подорож Києво-Печерською лаврою

ДОВІДКОВО:

Києво-Печерська лавра заснована в 1051 році і є одним із найбільших православних монастирів України.
Рішення про створення державного історико-культурного заповідника на базі пам`ятників Києво-Печерської лаври було ухвалене в 1926 році.
У 1988 році Українській православній церкві (Московського патріархату) було передано в користування комплекс будівель і споруд Дальніх печер, а в 1990 році – комплекс Ближніх.
У 1990 році Києво-Печерську лавру внесено до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.