На Підгаєччині “мисливців за металом” викрали понад сто метрів кабелю

кабеліКількасот гривень вигоди для “мисливців за металом” – це багатотисячні збитки для держави, наголошують у міліції.

З початку року на Тернопіллі правоохоронці задокументували 40 фактів розкрадання ліній електропередач і кабелів телефонного зв’язку. У половині з них уже встановлені особи крадіїв, 8 – не підтвердилися або ж були малозначимими, над рештою міліціонери працюють.

Про це повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області сьогодні, 2 жовтня.

Читайте також. “За понад 30 років роботи в правоохоронних органах, уперше бачу такий випадок”, – Василь Облещук (Фото)

– Найчастіше кабель з метою наживи пошкоджують у Кременецькому, Підгаєцькому, Чортківському районах, – каже заступник начальника УМВС – начальник кримінальної міліції УМВС України в Тернопільській області Василь Левицький. – Дещо рідше – у Бучацькому, Теребовлянському та Тернопільському. Найбільших збитків цьогоріч так звані «мисливці за металом» завдали на Підгаєччині. Там викрали понад сто метрів кабелю.

Лиходії, озброївшись елементарними інструментами та часто без жодних засобів захисту, ризикують власним здоров’ям, за кілька десятків метрів дроту. Чи матимуть вони з цього шалену вигоду? Де там! Адже сто метрів такого дроту в пункті прийому металу коштують 100-200 грн. Натомість збитки, завдані державі, становлять кілька тисяч гривень. Не кажучи вже про те, що без світла та зв’язку залишаються цілі населені пункти.

Читайте також. Монастириський район: на справу хлопці йшли у масках і з пістолетом (Фото)

З метою попередження скоєння подібних злочинів на території області співробітники органів внутрішніх справ спільно з працівниками «Тернопільобленерго» та «Укртелеком» проводять комплексні оперативно-провілактичні заходи з метою виявлення «мисливців за металом».

- Якщо у вас є підозри щодо походження «товару», який вам пропонують, - звертаються правоохоронці до працівників пунктів прийому металу, - телефонуйте у міліцію. Адже ваша мовчазна згода, може обернутися не лише шаленими збитками для державного бюджету, а й людською трагедією.

Довідково. Тим, хто має спокусу зрізати кілька метрів кабелю, у міліції нагадують: подібні дії підпадають під правову кваліфікацію ч.  1, 2 ст. 185 Кримінального кодексу України – «крадіжка».