На перше засідання ВР ІХ скликання приїдуть представники Росії?

ВР - порожня зала зверхуСеред міжнародних делегацій, які будуть запрошені на перше засідання Верховної ради України ІХ скликання, є й делегація Парламентської асамблеї Ради Європи, яка повернула РФ в Раду Європи без жодних застережесь всупереч вимогам України.

Про наявність ПАРЄ у списку запрошених, що його затвердила робоча групи з підготовки першого засідання ВР нового скликання, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на “Інтерфакс-Україна“.

Читайте також: Україна і ще 6 країн покинули засідання ПАРЄ на знак протесту проти повернення Росії (Відео)

За даними видання, депутатська група вирішила направити запрошення 9-ти міжпарламентським організаціям. Серед запрошених організацій — ПАРЄ, Європейський парламент, Парламентська асамблея ОБСЄ, Парламентська асамблея Організації Чорноморського економічного співробітництва, Парламентська асамблея НАТО, Парламентська асамблея ГУАМ та інші.

Читайте також: Профільний комітет ВР знайшов відповідь на дії ПАРЄ і поставив вимоги до Росії (Відео)

Чи прийме ПАРЄ запрошення і чи ввійдуть до складу її делегації на урочистості у ВР представники Росії, поки невідомо, однак така вірогідність існує.

Читайте також: Україна пішла на перший радикальний крок у відповіді ПАРЄ на повернення Росії у Раду Європи (Документ, Відео)

Як відомо, Парламентська асамблея Ради Європи погодилася повернути росіян без жодних санкцій.

Після цього комітет Верховної ради восьмого скликання із закордонних справ рекомендував призупинити участь української делегації в сесії ПАРЄ до ухвалення рішення Венеціанської комісії щодо повноважень делегатів від Держдуми РФ, обраних за участю мешканців Криму.

На початку липня передвиборча делегація ПАРЄ достроково припинила свою роботу в Україні, оскільки український парламент відкликав своє запрошення для делегації для спостереження за виборами.

У делегації також була запланована зустріч з президентом України Володимиром Зеленським, проте вона так і не відбулася.