“На п’ятому році війни можна було б і визначитись”, – Притула про український відбір на Євробачення

Сергій Притула - ведучий національного відбору України на Євробачення-2019. Фото з відкритих джерел
Сергій Притула – ведучий національного відбору України на Євробачення-2019. Фото з відкритих джерел

Щоб представляти Україну на Євробаченні, конкурсант має заздалегідь знати умови своєї участі у національному відборі і в самому міжнародному конкурсі та мати патріотичну позицію. У цьому переконаний ведучий українських національних відборів Сергій Притула.

У Фейсбук він прокоментував скандал, що стався в Україні в результаті цьогорічного відбору на Євробачення-2019.

Сергій Притула наголосив, що "це дійсно дуже важливо, хто представляє країну на конкурсах".

"Попри відмінність думок у різних людей ми усі, ті хто живе в Україні, ті, хто ідентифікує себе громадянами нашої країни, маємо мати спільний знаменник щодо таких питань, як: хто є для нас Росія? Чий Крим? Що відбувається на Донбасі?!" - написав телеведучий.

Читайте також: Відбір від України на Євробачення: у справу втрутилась влада

Він підкреслив, що якщо претендент на участь у конкурсі не визнає Росію агресором, а Крим українським та те, що Донбасі іде війна, розв'язана Росією, то такий виконавець не може бути учасником навіть національного українського відбору.

"Якщо людина не може визнати один з цих пунктів, але збирається представляти нас на міжнародній арені, то вона ставить всю країну в дурне положення!" - наголосив Притула.

Читайте також: Україна на Євробачення не їде: Андрій Данилко назвав причини, що призвели до скандалу (Відео)

Він зазначив, що саме цей аспект цьогоріч на етапі приготувань до національного відбору в Україні проґавили і це й стало причиною скандалу: "Потрібно заздалегідь встановлювати правила гри, а не вирішувати проблеми по мірі їх надходження!"

Читайте також: Україна може не взяти участі і у Євробаченні-2020: Аласанія назвав вагому причину (Відео)

Сергій Притула висловив сподівання, що організатори національного відбору на майбутнє врахують цьогорічні помилки і наступного разу їх не повторять.

"Певний фільтр на вході у нацвідбір і мені як ведучому спростив би життя. Я дуже хочу вести музичний конкурс, а не розбиратись з «голубями мира», що для них важливо – не розчарувати своїх прихильників у РФ і бути зручним інструментом російської пропаганди, чи бути представником країни, яка щодня втрачає своїх синів та дочок на фронті і чітко усвідомлювати, хто є винуватцем цієї біди. Здається, на п'ятому році війни можна було б і визначитись! Це не менш важливо, аніж хороша пісня та крутий номер", - резюмував Сергій Притула.

Читайте також: «Хочу вести музичний конкурс, а не розбиратись з «голубями мира», — Притула про відбір на Євробачення (Блог)