На окупованих територіях гряде соціальний вибух через закриття шахт

1206_900_729x547

На території “ДНР” фіксується зростання протестів у шахтарському середовищі у зв’язку з намірами ватажків закрити 22 шахти, на яких працюють близько 14 тис. людей.

Такі дані оприлюднив народний депутат Дмитро Тимчук, передає Depo.Донбас.

Він зазначив, що до кінця поточного року планується перевести на баланс “Донбасуглереконструкція” і закрити (законсервувати на реконструкцію на невизначений термін) підприємства “Артемвугілля”, “Орджонікідзевугілля”, “Шахтарськантрацит”, “Східна”, “Торезантрацит” та ін.

“При цьому, загальна заборгованість із зарплати становить 950 млн. руб. і 500 тис. руб. компенсаційних витрат”, – написав Тимчук.

Читайте також: У «ДНР» шахтарі забоялися страйкувати через невиплату зарплати і послали замість себе жінок

У той же час, на території “ЛНР” місцеве населення масово висловлює невдоволення планами ватажків скоротити видачу вугілля для опалення приватних будинків.

За даними Тимчука, в наступаючому опалювальному сезоні видачу вугілля жителям будинків з пічним опаленням планується скоротити вдвічі - з 6 тонн вугілля з розрахунку на один будинок в минулому році, до 3 тонн пального в нинішньому році. "Погіршує невдоволення місцевих жителів той загальновідомий в даних районах факт, що одночасно окупаційна влада вивозять до Росії значну частину видобутого в "ЛНР" вугілля", - зазначив він.

Нагадаємо, 20 жовтня стало відомо, що окупаційна влада "ДНР" закрила шахту "Ольховатську" у Єнакієвому Донецької області.

25 жовтня на шахті в окупованому Вуглегірську на Донеччині повідомили про скорочення працівників ї закриття підприємства.