На окупованих територіях бойовики почали боротися із вільнодумними ЗМІ

Снимок экрана 2015-06-30 в 16_10_01

У редакції просепаратісткой газети “Харцизькі Вести” стверджують, що ліквідація газети пов’язана з критичними матеріалами на адресу представників окупаційної адміністрації.

Так, в номері газети від 2 квітня 2015 року, на передовиці вийшов текст такого змісту: “. У минулу п’ятницю в Харцизьку працівниками республіканського управління МГБ затриманий тимчасовий директор міського ринку Микола Трубаров Це вже друга особа з числа міського керівництва, так званих ставлеників нової влади . До Трубарова в листопаді минулого року був заарештований (якщо пам’ятаєте ще такого) Василь Зароза, що мав звання депутата Верховної ради ДНР. Більше того, можливо, захиталося крісло і під керівником адміністрації глави ДНР Максимом Лещенко, нашим земляком, колишнім мером Харцизька. 28 березня на 1 з’їзді Патріотичних сил Донбасу глава Ради безпеки ДНР Олександр Ходаковський звинуватив його в тому, що за відсутності глави республіки Олександра Захарченко він скликав позачергову сесію депутатів ДНР і «протягнув», а потім сам, що не має законодавчої ініціативи, підписав закон, нібито забороняє проведення мітингів, зборів і маніфестацій на території ДНР. Як висловився Олександр Ходаковський, «нам що, не можна буде 2 травня вшанувати пам’ять загиблих під час Одеській трагедії, зібратися на площі і висловити своє ставлення до фашистської хунті? Або нам що, буде не можна 9 травня вийти на вулиці і разом з усіма плечем до плеча відзначити 70-річчя Перемоги “.

З 25 червня газета перестала виходити.

У мирний час тираж газети становив 15 тисяч примірників. При окупаційної адміністрації в Харцизьку тираж впав до 8 тисяч примірників.

Матеріали газети присвячені подіям в населених пунктах Харцизьк, Зугрес, Іловайськ, Зуївка, які зараз окуповані проросійськими сепаратистами.

"Газета була проросійськи налаштована, але без вати, намагалася давати об'єктивні матеріали, хунту називала хунтою, бо на собі відчували всі тяжкості воєнного стану", - говорять журналісти в інтерв'ю "Новости Донбасса".

За відомостями журналістів закритої сепаратистами газети, "всі друковані ЗМІ на окупованих територіях перед передачею випусків в друкарню піддаються жорсткій цензурі - тексти читають в так званому Міністерстві інформації" ДНР "і дають, або не дають дозвіл друкарні на друк".

На сьогоднішній день сепаратисти дозволяють видаватися в Харцизьку тільки газеті «Батьківщина», яка виступає на радикально просепаратісткіх позиціях і підтримує курс чинного керівництва політичного крила угруповання "ДНР".

За відомостями журналістів, газету "Харцизькі Вести" закрив називає себе головою адміністрації «глави ДНР» Максим Лещенко. Так, згідно з інформацією журналістів, Лещенко не сподобалася стаття на передовиці газети «Харцизькі Вести» від 2 квітня 2015 року, текст якої наводиться вище.

Після публікації критичних матеріалів на адресу лідерів угрупування "ДНР", редакція газети повалило перевіркам з боку так званого "міністерства інформації ДНР".

"Один номер навіть зняли і газету довелося переробляти - вона вийшла із запізненням і місто почав говорити про недоброму ставленні до" Вістям Генеральну прокуратуру ДНР ", але та" нічого не знайшла "в діях чиновників", "Редакція скаржилася в." - Кажуть журналісти "Вістей" в інтерв'ю "Новости Донбасса".

На сьогоднішній день так зване "міністерство інформації ДНР" не продовжило ліцензію-дозвіл на видання газети. Так, згідно так званого "тимчасового положення про ЗМІ в ДНР", пункт 15 частини 3 Лещенко особисто дав вказівку закрити "Харцизькі Вести".

У даному пункті статті, зокрема, йдеться: "Відмова в реєстрації засобу масової інформації можлива тільки з таких підстав: якщо найменування (назва), тематика і (або) спеціалізація ЗМІ представляють зловживання свободою масової інформації відповідно до цього Положення та / або порушує право суспільства на отримання достовірної, правдивої інформації "