На окупованому Донбасі сталась резонансна НП, що свідчить про початок глобальної проблеми (Фото)

ф2Господарська “діяльність” російських окупантів Донбасу призвела до того, що рівень ґрунтових вод піднявся настільки, що загрожує реальним затопленням значних територій окупованого Донбасу. Вода підіймається через зупинку російськими окупантами шахт і припинення відпомпування з них води. Наслідки цього вперше масштабно проявились в окупованому “ДНР” Донецьку.

Так, 15 липня в окупованому “ДНР” Донецьку підземні ґрунтові води затопили паркінг авто житлового комплексу “Київський”. Рятувальники від учора без зупинки відпомпують воду, та її рівень спадає вкрай повільно.

Як повідомляє так зване “МЧС ДНР“, загалом підтоплено 4,5 тисячі квадратних метрів площі під недіючим торговим комплексом, вода піднялась більше, як на метр. Від учорашнього дня станом на 7-му годину ранку 16 липня рятувальникам вдалося знизити рівень води у затопленому паркінгу трохи більше, як на 40 сантиметрів – до 76-ти сантиметрів.

Воду продовжують відпомпувати. Очевидці у мережі виклали фото, як всю ніч працювали помпи.

Читайте також: Над окупованим «ДНР» містом нависла загроза підтоплення

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», через зупинку шахт і припиненя відведення з них води в окупвоаній "ДНР" Горлівці піднявся рівень вод і частина місцевості там вже перетворилась на болота, вода потроху підмиває фундаменти будівель.

Читайте також: Через дії окупантів Донбас за крок від катастрофи: токсичні ріки понесуть ядерні відходи (Відео)

Зазначимо, що за даними експертів, станом ще на листопад 2017 року в регіоні конфлікту на Донбасі підтоплювалось або вже були повністю затоплені і не підлягали подальшій експлуатації понад 36 шахт. Водовідлив уже тоді не працював практично на всій окупованій території від Горлівки до Єнакієва, в районі Первомайська, частково в Донецьку, Макіївці, Шахтарську, Торецьку.

Якщо російські окупанти не схаменуться, невдовзі на Донбасі почнуть знайчніші техногенні проблеми, як от обвал будівель і розрив водогонів та інших комунікацій. Поки ж окупований Донбас потроху провалюється під землю і, як свідчить нинішня НП в окупвоаному Донецьку, іде під воду.

ф1ф2ф3