На одне вільне робоче місце на Тернопіллі претендують 5 безробітних

біржа-nНа обліку в центрах зайнятості Тернопілля 1 жовтня перебували 12,7 тисячі осіб зі статусом безробітного.

Допомогу з безробіття отримували 10529 осіб (82,8% від їх загальної чисельності). Середній розмір такої допомоги від початку року зріс на 2,9%, і у вересні становив 938,5 грн.

Читайте також. Виборцями-переселенцями переймалися не марно – ЦВК дослухалася до експертів (Відео)

Про це повідомили у відділі організаційної та інформаційної роботи обласного центру зайнятості, підбиваючи підсумки звітного періоду.

Цьогоріч за сприяння місцевих центрів зайнятості працевлаштували майже 20 тисяч осіб. Правом на отримання компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування скористались 232 роботодавці, які створили нові робочі місця для 331 безробітного, у тому числі для 131 особи, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, та для 200 безробітних у пріоритетних галузях економічної діяльності.

Одноразову допомогу з безробіття для організації підприємницької діяльності отримали 355 безробітних. Здебільшого вони займаються гуртовою та роздрібною торгівлею, громадським харчуванням, наданням комунальних та індивідуальних послуг, сільськогосподарськими роботами.

Читайте також. Переселенцям розповіли, якою роботою їх можуть забезпечити у Тернополі

Від початку нинішнього року 5485 роботодавців поінформували обласну службу зайнятості про наявність 29776 вільних робочих місця та вакантних посад. Наприклад, 1 жовтня актуальними були 2336 вакансій. На одне вільне робоче місце в середньому по області претендувало 5 безробітних.

До того ж, 5234 особи зі статусом безробітного проходили професійне навчання або підвищували кваліфікацію за 257 професіями, спеціальностями та напрямками. Наразі завершили навчання 4826 осіб, із них 3536 уже забезпечені місцями праці. Професійна підготовка, перепідготовка або підвищення кваліфікації громадян організовується службою зайнятості в ліцензованих навчальних закладах за груповою формою та за індивідуальною - безпосередньо на робочих місцях підприємств, організацій, установ.

Читайте також. Набувати статут безробітного переселенцям стало простіше – роз’яснення фахівця з Тернополя

Протягом січня-вересня місцеві центри зайнятості уклали 1577 угод на профнавчання безробітних із 9 вищими навчальними закладами I-IV рівнів акредитації, із 13 ПТУ та 686 підприємствами, організаціями та установами області. 310 безробітних з Тернопільщини здобули актуальні професії у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, найбільше - у Рівненському ЦПТО.

Софія Левицька