На Одещині – спалах африканської чуми свиней

свині- крупно рило однієїСвині гинуть і домашніх господарствах, і  на фермі.

Фахівці лабораторно підтвердили, що причиною загибелі чотирьох тварин стала саме африканська чума свиней. Про це повідомляє Держспоживслужба України:

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області від 23.10.2016 в домогосподарстві громадянина N (с. Маринівка, Біляївський район, Одеська область) зареєстровано загибель трьох голів свиней та на фермі ДП ДГ «Покровське» (с. Маринівка, Біляївський район, Одеська область) зареєстровано загибель одної свині.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 24.10.2016 встановлено діагноз на африканську чуму свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 006889 п.м./16 від 24.10.2016).

За попередньою інформацією в домогосподарстві утримується 4 голови свиней, в ДП ДГ «Покровське» утримується 51 голова свиней. Крім того, у с. Малинівка утримується близько 30 голів свиней.

З метою координації дій із локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Біляївській райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Довідково: З початку 2016 року в Україні зареєстровано 71 випадок АЧС, у тому числі в Полтавській (6 випадків), Одеській (19), Житомирській (1), Кіровоградській (4), Сумській (5), Чернівецькій (1), Миколаївській (13), Чернігівській (2), Черкаській (1), Рівненській (3), Волинській (4), Вінницькій (1), Харківській (8), Київська (1) та Хмельницькій (2) областях. Станом на 25.10.2016 залишилося 26 неблагополучних пунктів по АЧС.