На облік за вчинення домашнього насильства поліція Тернопільщини з початку цього року взяла понад 700 осіб

ф1Домашнє насильство на Тернопільщині – явище не рідкісне.

Як повідомляють у ГУ Нацполіції у Тернопільській обалсті, впродовж перший трьох місяців цього року заяви, що проти них було скоєно домашнє насилля, написали понад тисяча мешканців Тернопільщини.

Загалом же на профлактичному обліку в області понад 2 тисячі насильників, каже виконувач обов’язків заступника начальника управління превентивної діяльності поліції Тернопільщини Василь Дідух.

На законодавчому рівні, у зв’язку з введенням у  дію закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству», передбачено жорсткіші покарання для кривдників та дозволено  поліції контролювати поведінку порушника, аби уникнути повторного насилля. І головне – вперше в Україні ввели кримінальну відповідальність за домашнє насильство.
Під  термін «домашнє насильство» підпадають усі акти фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, вчинені між колишнім чи теперішнім подружжям чи людьми, які разом живуть чи жили. Раніше, якщо шлюб не був зареєстрований, то злочин могли не кваліфікувати як домашнє насильство.
Порушникам закону загрожує покарання у вигляді 150-240 годин громадських робіт, арешт до 6 місяців або обмеження волі до 5 років.
– Терміновий заборонний припис стосовно кривдника, – це ще одне законодавче нововведення, – розповідає Василь Дідух. – Він виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України за умови, що існує загроза життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення. Це заходи, що  зобов’язують залишити місце проживання постраждалої особи, заборона на вхід та перебування в місці проживання постраждалої особи чи навіть контакт з нею.
Під час вирішення питання про винесення термінового заборонного припису пріоритет надається безпеці постраждалої особи. Зазначена вимога поширюється також на місце спільного проживання постраждалої особи та кривдника незалежно від їхніх майнових прав на відповідне житлове приміщення. Терміновий заборонний припис виноситься терміном до 10 діб.
Про домашнє насилля поліцію можуть повідомляти не лише жертви. Медики, вчителі, які виявлятимуть подібні факти щодо дітей чи отримуватимуть про це заяви або повідомлення, повинні не пізніше, ніж за одну добу поінформувати про це поліцейських.