На наречених, які збираються одружитися, у РАЦСі чекає “сюрприз”

одружДля українських чоловіків, які хочуть одружитися, тепер потрібна довідка з військкомату.

Так, у Харкові молодята вирішили побратися і звернулися до РАЦСу, аби подати заяву. Проте, там їм відмовили і пояснили, що без довідки з військкомату заяву у них прийняти не можуть, повідомляють «Весті».

У результаті заяву пара таки написала, проте їх попередили, що до дати розпису обов’язково треба принести довідку. В іншому ж випадку їх не розпишуть.

У військкоматі ж заявили, що подібного розпорядження вони не надавали, тому, швидше за все, це ініціатива самого РАЦСу.

Натомість у військкоматі Київського та Московського районів Харкова підтвердили, що таке справді є.

“Це робиться для того, щоб молоді люди ставали на військовий облік. Для подачі документів на реєстрацію шлюбу чоловікові призовного віку необхідно мати при собі приписне посвідчення або військовий квиток. Якщо до цього моменту він з якоїсь причини на обліку не стояв, то нехай з’явиться в військкомат, де встане на облік, і питання буде закрито – зможе і одружитися, і робити, що хоче”, – повідомили в комісаріаті.

У військкоматах Києва про таку ініціативу наразі не чули.

Як з’ясувалося, насправді вимога про довідку з військкоматів – не чиясь вигадка, а виконання наказу Мін’юсту від лютого 2017 року.

Зокрема, згідно з документом, РАЦСи зобов'язані в семиденний строк повідомляти райвійськкомат за місцем прописки нареченого про зміну його сімейного стану. Звідси - і вимога.

Щоправда, цього не скрізь дотримуються так суворо, як у Харкові.

Тим часом в інтернеті легко можна знайти пропозиції по виготовленню фальшивих довідок з військкомату - з печаткою та підписом. Такий «документ» вартує 50 доларів.