На Львівщині руйнується одна з перлин старої архітектури (Фото)

 2В Україні було понад 5000 пам’яток фортифікації, проте від більшості з них сьогодні немає й сліду. Знищені, або в плачевному стані старовинні костели, церкви. Це стосується багатьох областей України, зокрема й Львівщини.

Відомий у Червонограді на Львівщині журналіст, філолог Андрій Дікальчук на прикладі костелу в Угневі (на фото) підняв у соцмережах актуальну й важливу тему відродження занедбаних історичних будівель — храмів, церков, костелів, замків…

Численні історичні споруди могли б бути перлинами на туристичних маршрутах іноземців нашою країною, особливо Західним регіоном. Але вони руйнуються вітром, сонцем, дощем і часом.

2й

Колись Тернопільська область мала близько сотні замків, а тепер з них залишились лічені, решта — в руїнах. На Львівщині понад триста населених пунктів, у яких в певний період були збудовані об’єкти оборонного призначення. Велика частина з них не збереглася внаслідок воєнних дій, пожеж, природного і людського руйнування, а також в результаті постійних змін та перебудов. Зараз в Україні є близько 25 замків та 8 з них — у Львівській області.

3й

«В нашому краї є немало красивих історичних будівель, які, на жаль, знаходяться в занедбаному або й уже жалюгідному стані. Белз, Варяж, Острів, Тартаків, Червоноград (Кристинопіль), Сокаль. От якби усі ці пам’ятки вдалося відреставрувати! При грамотній рекламі від туристів відбою б не було :), – пише Андрій Дікальчук. — А ось ще одна перлина в болоті – костел Внебовзяття (Успіння) Пресвятої Богородиці в Угневі – найменшому місті України».

4й

5й

6й

7й

8й

9й

10й

11й

12й

13й

14й

15

17й