“На лінії вогню немає атеїстів. На передовій зароджується віра”, – боєць батальйону “Тернопіль” (Фото)

оснТри бійці добровольчого батальйону територіальної оборони «Тернопіль» днями відвідали Тернопільську духовну семінарію.

Військові розповіли про свої переживання під час бойових дій. Про це повідомляє сайт місцевої парафії УГКЦ.

Читайте також. Зарваниця: у прощі візьмуть участь учасники бойових дій, поранені в зоні АТО, їхні родини

– Ця зустріч особливо сколихнула уми студентів, бо військових у стінах семінарії рідко побачиш, – розповідає семінарист Степан Іванчик. – Ці люди є тими, що ще вчора насолоджувалися життям, а сьогодні зі зброєю у руках захищають мирний український народ від зовнішнього загарбника.

Слід зазначити, що конференція переросла у щось більше, у духовну розмову, адже ці прості вояки свідчили живого Христа.

Читайте також. Щодня в садибу Сліпих на Тернопіллі приїжджають майже 300 паломників (Відео)

– Вони згадували, що майже завжди ідучи у бій, молилися до Господа, і після цього, ніби якийсь невидимий щит беріг їх від ворожих куль і снарядів. Особливо помічною молитвою солдати батальйону «Тернопіль» вважають 90 псалом, – каже він.

За словами військовослужбовців, це і є головною причиною того, що їхній підрозділ не зазнав жодної втрати у ході виконання АТО.

– На лінії вогню немає атеїстів, – зазначив один із воїнів. – Всі солдати вірять у Бога і на нього покладають своє життя. Саме там, на передовій, зароджується віра у тих, хто її раніше не мав і скріплюється патріотичне почуття у тих, хто не хотів іти служити в армію. Там усвідомлюється, що ти стоїш не за самого себе, ти стоїш за свою сім’ю, за свій дім, за свій народ, за Україну. Віра у Бога та патріотизм стають ніби твоїми підсвідомими налаштуваннями за умовчанням».

Військові говорили про важливість духовного проводу та подякували за працю капеланів, які перебувають у місцях дислокації підрозділів.

Софія Левицька