На Київщині знову маски-шоу: завод у колосальних збитках через блокаду силовиками його роботи (Фото)

IMG_7024В Україну знову повертаються маски-шоу! У Фастівському районі на Київщині четвертий день силовики тримають в облозі підприємство ФАЗОР — Фастівський завод органічних розчинників, який виробляє присадки до пального.

Причина до смішного банальна: слідчі, які прийшли з обшуком на завод, як стало очевидним на третій день обшуку, настирливо хочуть знайти на підприємстві те, чого там немає: сировину для виготовлення алкоголю. Причиною такого наступу на підприємство стало те, що в Борисполі слідчі виявили в одному з приміщень пластикові діжки, заповнені прозорою рідиною «з характерним запахом спирту». За їх логікою, цей спирт могли привезти з підприємства ФАЗОР.

Слідчі слідчого управління фінансових розслідувань головного управління Міндоходів Київської області, які прийшли на територію ФАЗОРу 18 квітня, з першого дня вчинили низку порушень чинного законодавства.

— Повністю проігноровано так званий закон «маски-шоу стоп», ініційований прем’єром Володимиром Гройсманом (Закон Україн № 7275) Адже, жодної фіксації проведення вказаної слідчої дії ані на аудіо, ані на відео здійснено не було, — каже адвокат адвокатського об’єднання «Адвокатська компанія «Файнгольд і Волинець» Антоніна Веніамінова.

IMG_7016

Нічого не знайшовши в перший день обшуку, силовики призупинили його й наступного дня знову прийшли на підприємство з іншим понятим. Чотири години продовжувався пошук алкогольної продукції на заводі, який виготовляє оксигент органічних рідин. І цього дня нічого не знайшли, але території заводу не покинули — до ночі блокували роботу підприємства.

20 квітня слідчі дії повинні були відновити, але до кінця робочого дня слідчі дії так і не відновили. Третій день робота заводу заблокована. Чого, чи на що чекають?

Тим часом на територію ФАЗОРу викликали поліцію, спецпідрозділи, нагнали молодиків спортивної зовнішності, спецтехніку. Для чого такі маски-шоу?

Мало того, що ухвала слідчого судді не передбачає відібрання зразків рідини, яку виробляє завод, але й на даний час слідчі намагаються отримати зразки такої рідини шляхом пошкодження технологічного обладнання ФАЗОРу, зхокрема труби, яка є критично важливою для всього процесу виробництва.

IMG_7019

— Щоб розібрати величезну конструкцію у 15 метрів висотою, потрібні спеціалісти, яких наразі в нас немає, — каже один із співвласників підприємства Геннадій Рогоза. — Пропонують відкрити механічним шляхом, тобто розкурочити й пошкодити обладнання. Ми на це піти не можемо, адже тоді завод зупиниться надовго — на місяці! Що шукають? Які зразки хочуть отримати, де на це дозвіл? Підприємство терпить через такі дії колосальні збитки. Це — десятки тисяч гривень на день! Хто нам їх відшкодує?

Збудоражені й обурені працівники заводу. Це — люди в основному з села Кожанка Фастівського району й ще із двох навколишніх сіл. Населені пункти депресивні — окрім ФАЗОРу їм фактично немає де заробити на життя. Підприємство надає роботу й зарплату понад 100 особам. Тепер люди вже втратили частину зарплатні, адже завод через блокування представниками влади не працює. Вони розуміють: якщо силовики пошкодять обладнання підприємства, то їхні сім’ї втратять надовго засоби до існування.

Зрозуміло, що представників слідчого органу, які набудували в своїй уяві планів про те, як знайдуть докази незаконної діяльності підприємства, не влаштовує нульовий результат триденної блокади заводу. Чи влаштовує такий тиск, незаконне втручання в діяльність підприємства, яке створює робочі місця, уряд? Схвалюючи прийняття вище згаданого закону на захист бізнесу, прем’єр-міністр Володимир Гройсман зауважив: «Силовики поводяться з бізнесом, як «дикуни і недоумки». За словами прем’єра, в Україні ніхто не займатиметься підприємництвом, якщо силові органи тиснутимуть на бізнес і вестимуть себе як «дикуни і недоумки». Про це заявив глава уряду на зустрічі з представниками регіональних ЗМІ в Києві, як повідомляли в УНІАН. «Ми сучасна європейська країна. Якщо вестимемо себе як дикуни, то в нашій країні ніхто не займатиметься підприємництвом, бо прийде хтось у погонах, у масці й почне «качати права», – сказав Гройсман.

IMG_7022

Не виконують силовики й вказівки генпрокурора Юрія Луценка. Він наприкінці минуло року надіслав лист-орієнтування підлеглим щодо недопущення порушень прав суб’єктів господарювання. Це стало реакцією на скарги з приводу невмотивованих силових дій під час обшуків. Зокрема, генпрокурор наголосив, що залучення спецпідрозділів допускається в кримінальному провадженні у тяжких та особливо тяжких злочинах і в разі фізичного опору проведенню слідчої (розшукової) дії. Про залучення спецпідрозділу має бути невідкладно повідомлено Генпрокурору або його заступникам. Чи було це виконано?

IMG_7023

Очевидно, що ті, хто прийшли на завод у Кожанці й незаконно блокують роботу підприємства, не тільки не читали закон № 7275, а й не чули від чого застерігав їх прем’єр, про що наголошував генпрокурор. А, може, на найвищих щаблях влади тільки декларували рішуче «Маски-шоу: стоп!», а насправді дивляться на все це крізь пальці? Доведеться про це запитати напряму у Володимира Борисовича, або представників уряду на прес-конференціях чи через телефон довіри.

Фото надані представниками ФАЗОР.