На кордоні з Росією знайшли вірус аномальної чуми

свиняУ Луганській області виявлене захворювання свиней на африканську чуму (АЧС). Про це у середу, 8 січня, повідомили в Державній ветеринарній та фітосанітарній службі України.

За даними Держветслужби, у Станично-Луганському районі, що межує з Росією, була виявлена туша кабана з діагностованим вірусом АЧС.

Для локалізації та недопущення подальшого розповсюдження збудника інфекції 7 січня рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Станично-Луганській райдержадміністрації затверджений план заходів з ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання АЧС на території Комішненского сільської ради.

У радіусі 10 км від місця виявлення тушки запроваджено карантинний режим. Як повідомляється, будуть обстежуватися тварини у приватних господарствах району.

Як повідомляють, “під час контролю державного кордону України спеціалістами Держприкордонслужби України на території Станично-Луганського району Луганської області був виявлений труп дикого кабана який знаходився у річці біля українського берега (4 метри від лінії кордону, що проходить по фарватеру річки)”.

При дослідженні відібраного біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи 6 січня 2014 року було встановлено діагноз на африканську чуму свиней.

Уперше вірус АЧС в Україні був зафіксований у липні 2012 року.

Африканська чума свиней – вірусне захворювання домашніх та диких свиней, що передається під час прямого контакту хворих та здорових тварин через продукти зі свинини, кліщей та механічно (транспортними засобами, під час переміщення людей і тварин).

Вакцини від цього вірусу немає.