На Кіровоградщині затримано наркоділків та хабарників у погонах

фото із сайту Національної поліції України
фото із сайту Національної поліції України

Такі результати роботи оперативників Кіровоградського управління Департаменту внутрішньої безпеки нацполіції за сьогоднішній день.Посадовець кримінального блоку поліції Знам’янки, Кіровоградської області, та його підлеглий, погрожуючи притягненням до відповідальності місцевому мешканцю, вимагали 25 тисяч гривень «відкупних», йдеться на сайті Національнї поліції України. А в Устинівському районі невідомі наркоділки висадили конопляну плантацію. Хабарників  затримано, а врожай «недозрілої» марихуани вилучено.

До Кіровоградського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України звернувся житель міста Знам’янка. Чоловік розповів, що двоє співробітників місцевого відділу поліції вимагають з нього гроші.

Після проведеної перевірки оперативники внутрішньої безпеки поліції встановили, що знайомий заявника запропонував йому заробити «легких» грошей. Для цього потрібне було лише фото, яке чоловіки вклеїли до чужого паспорта. На цей документ спільники оформили кредит в одному з банків на 27 тисяч гривень. Частину готівки шахраї розділили між собою.

Але наступного дня до заявника навідалися працівники поліції. У відділку йому пояснили, що за аферу доведеться нести відповідальність. Щоправда запропонували і «альтернативу»: за 10 тисяч гривень хабара справу можна вирішити в обхід закону.

Однак невдовзі заступник начальника кримінального блоку поліції та один з його підлеглих почали вимагати 25 тисяч гривень. Тоді чоловік і прийшов до внутрішньої безпеки НПУ.

За матеріалами Кіровоградського УДВБ НПУ військовою прокуратурою Кіровоградського гарнізону було розпочато кримінальне провадження за фактом вимагання хабара.

У службовому кабінеті 36-річний майор та 27-річний лейтенант поліції одержали від чоловіка бажану суму неправомірної вигоди, але відразу були затримані спільними діями працівників внутрішньої безпеки НПУ, УСБУ та військової прокуратури.

Гроші вилучено, у якості речових доказів. Вирішується питання щодо оголошення підозри викритим на хабарництві поліцейським. Посадовець поліції в порядку ст.208 КПК України вже поміщений до ізолятора тимчасового тримання. Одночасно не вдасться уникнути відповідальності за використання підроблених документів і самому заявникові, над його справою працюють правоохоронці.

Цього ж дня, працівниками Кіровоградського управління внутрішньої безпеки НПУ було отримано оперативну інформацію про незаконний посів конопель у селі Мар’янівка, Устинівського району області.

фото із сайту Національної поліції України
фото із сайту Національної поліції України

У ході перевірки повідомлення підтвердилося. На чималій території, просто неба, зростали нарковмісні рослини. На місце події було викликано працівників Устинівського відділу поліції, разом з якими вилучено 350 конопляних кущів.

Наразі вирішується питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.2 ст.310 КК України. Встановлюються власники знайденої плантації.