На грані життя і смерті: журналісти розповіли, як працюють військові сапери у десантно-штурмових військах ЗСУ

фото: ЗСУ військовий інженер, майор Дмитро Клименко
фото: ЗСУ
військовий інженер, майор Дмитро Клименко

Майор Дмитро Клименко – військовий інженер з великої літери, справжній профі саперної справи. Серед військовослужбовців Десантно-штурмових військ він – людина відома та авторитетна. Адже на його особистому рахунку не одна тисяча бойових розмінувань та безліч спеціалізованих курсів в країнах НАТО.

Про Дмитра розповідає Фейсбук Генерального штабу ЗСУ.

І щоб стати професійним сапером, йому довелося пройти довгий та тернистий шлях, відповідаючи на різні виклики долі. За його плечима не одна «зустріч» з противником та чимало небезпечних завдань. А це - штурм та утримання Донецького аеропорту у травні 2014 року, бій за Красний Лиман, взяття під контроль телевежі на горі Карачун, відбиття атаки на конвой поблизу Дмитрівки, відбиття захопленої техніки поблизу міста Рубіжне Луганської області та багато іншого.

Закінчивши у 2001 році Кам’янець-Подільський військово-інженерний інститут, Дмитро по розподіленню потрапляє до 95 окремої десантно-штурмової бригади (на той час аеромобільної) на посаду командира інженерно-саперного взводу. Далі були роки офіцерської служби, плідна підготовка та розмінування.

У травні «гарячого» 2014 року, Дмитро Клименко в складі штурмового загону вилітає першим вертольотом до Міжнародного аеропорту Донецьк. Їх підрозділу необхідно було забезпечити висадку груп спеціального призначення. Щойно «вертушки» сіли в заданому квадраті, спецпризначенці відразу пішли на штурм.

«Ми тоді не розуміли, що була загроза збиттю наших вертольотів та вже згодом отримали команду приєднатися до груп спецназу, та іти разом з ними на штурм. Дуже тяжка була дорога від Спартака до старого терміналу, вона повністю прострілювалася російськими бойовиками. Згодом розпочалися бої у старому терміналі, а потім - між старим та новим терміналом», - згадує Дмитро.

Для Дмитра на завжди залишиться у пам'яті ті бої в Донецькому аеропорту, де він виконував відповідні завдання протягом тижня. А це – інженерне забезпечення ведення бойових дій в обороні, мінування важливих напрямків тощо.

Протягом років неоголошеної війни, групи розмінування під керівництвом Дмитра Клименка продовжували виконувати завдання за призначенням. Йдучи слідами смерті, сапери знешкоджують смертоносні знахідки, прокладаючи «дорогу життя». Ризикуючи собою, вони виявляють і знешкоджують міни, фугаси, саморобні вибухові пристрої, різні небезпечні пастки тощо. При цьому, сапери подають своїм сигнал - піднімають руку до гори. Це означає, що «шлях – вільний!», і можна йти далі…

«На Донбасі терористи мінують дороги, поля, мости, залізничні колії, будівлі. Чимало військових і мирних мешканців підірвалися на мінах та різних вибухових пристроях. Нині від підступних дій противника не застрахований ні Донецький ні Луганський регіон та навіть будь-який важливий об’єкт», - стверджує майор Клименко.

«Зараз у районі проведення операції Об’єднаних сил дуже багато роботи для саперів, адже там тисячі замінувань та різних пасток. Досить часто під тілом вбитого або пораненого військового, найманці можуть покласти гранату з витягнутою чекою. А може лежати гаманець чи документ у твердій обкладинці, де закладений невеличкий заряд. Це не смертельно, однак може відірвати пальці та пошкодити очі. Тож необхідно бути досить уважним та обережним.

Сьогодні майор Дмитро Клименко продовжує виконувати бойові завдання у складі оперативно-тактичного угрупування «Схід», робить все необхідне, щоб з кожним днем на Донбасі ставало дедалі більше безпечних територій.

Юлія Федоренко, прес-служба Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України