На Ейфелевій вежі вп’яте в історії погасили вогні в пам’ять про жертв теракту в Charlie Hebdo

Франція-теракт-жалобаТак у Франції сьогодні почалась триденна жалоба.

Підсвічування Ейфелевої вежі у винятковому порядку було сьогодні повністю відключене в пам’ять про жертви теракту в редакції журналу Charlie Hebdo. Ілюмінацію однієї з головних паризьких визначних пам’яток вимкнули рівно в 21:00 за київським часом, пише “ТАСС“.

Вимкнення вогнів на Ейфелевій вежі – екстраординарна подія. Традиційно цей пам’ятник підсвічується безперервно з приходом перших сутінків і до першої години ночі. До того ж, щогодини протягом п’яти хвилин вежу осяває мерехтіння декількох тисяч білих лампочок. Однак цього разу були вимкнені і вони. Працювати залишилися тільки червоні навігаційні ліхтарі на вершині споруди і освітлення на першому і другому ярусах вежі, де розташовані магазини сувенірів і ресторани.

Вимкнення підсвічування – частина жалобних заходів, пов’язаних зі збройним нападом на редакцію сатиричного тижневика Charlie Hebdo у середу вранці. В результаті стрілянини загинули 12 людей, ще 11 отримали поранення. З сьогоднішнього дня в країні оголошено триденний загальнонаціональний траур. З часів проголошення П’ятої республіки в 1958 році такий режим відімкнення освітлення Ейфелевої вежі вводився лише чотири рази, останній раз – у 2001 році у зв’язку з терористичною атакою 11 вересня в США.

Раніше сьогодні в Парижі на площі Республіки зібралося близько 10-15 тис. людей, щоб вшанувати пам’ять про загиблих в результаті нападу на редакцію сатиричного тижневика Charlie Hebdo. Люди співають французький гімн, а також скандують “Je Suis Charlie – Я Чарлі”. Дуже багато людей прийшли з транспарантами, які захищають свободу слова.