На ДВК повинні бути два вогнегасники у залі для голосування і по одному – на вході та виході (Фото)

287801Протипожежний стан виборчих дільниць напередодні голосування перевірили у всій Тернопільській області.

Читайте також. “Перед тим, як ставити галочку у бюлетені, треба помолитися і добре подумати”, – священик

Нагадаємо, у неділю, 25 травня, відбудуться позачергові вибори Президента України. З метою забезпечення належного протипожежного захисту об’єктів, задіяних під час проведення голосування, інспекція Державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки Управління ДСНС України у Тернопільській області відвідала усі ДВК і ОВК. Повідомили в Управлінні Державної служби із надзвичайних ситуацій у Тернопільській області 23 травня.

Із членами виборчих комісій провели інструктажі щодо дотримання вимог пожежної безпеки. Перевірили справність джерел водопостачання та звернули увагу відповідальних осіб на утримання в належному стані електрообладнання. Особливу увагу приділилизабезпеченню місць голосування первинними засобами пожежогасіння та наявності систем протипожежного захисту й евакуаційних виходів.

Читайте також. Був “чорний піар” проти одного з кандидатів у Президенти, але загалом порушень – небагато (Відео)

Згідно з вимогами пожежної безпеки в приміщеннях, де розташовані виборчі дільниці, повинно бути не менше двох евакуаційних виходів. У приміщенні виборчої дільниці, на видному місці, має бути вивішений план евакуації людей на випадок пожежі чи іншої надзвичайної події, а поряд з стаціонарним телефоном – встановлена табличка із вказаними номерами пожежно-рятувальної служби. Шляхи евакуації повинні бути вільні від сторонніх предметів, щоб не перешкоджати вільному руху людей, а килимові доріжки – надійно прикріплені до підлоги.

Читайте також. Таких виборів точно ще не було – громадська активність тернополян дивує навіть експертів (Відео)

Виборчі дільниці забезпечують первинними засобами пожежогасіння з розрахунку два вогнегасники в зал для голосування, по одному - в інші кімнати та на шляхах евакуації – у коридорах, по одному - на початку та в кінці. Розміщувати їх необхідно на видних місцях на висоті не менше 1,5 м від рівня підлоги. 

Читайте також. День Героїв: містом йшла багатотисячна колона тернополян у вишиванках (Фото, Відео)

Відповідальність, за забезпечення пожежної безпеки покладається на керівників підприємств, установ та організацій, у приміщеннях яких розміщені виборчі дільниці, а також на голів виборчих комісій.

Читайте також. Усі кроки з побудови Кафедрального собору висвітлюватимуть на сайті в Інтернеті (Фото, Відео)

Також за станом протипожежного захисту на дільницях стежитимуть працівники пожежно-рятувальної служби області, які у день проведення виборів чергуватимуть у місцях голосування.

Довідково. 25 травня кожен повнолітній громадянин України зможе реалізувати своє виборче право, гарантоване нам Конституцією України. Разом з тим, мусимо пам’ятати й дотримуватися правил протипожежної безпеки. У разі виникнення пожежі необхідно негайно повідомити службу порятунку за телефоном "101", організувати евакуацію людей, рятування майна та документів, за допомогою первинних засобів приступити до ліквідації пожежі.