На дорогах України хочуть створити штучні острівці, щоб знизити аварійність

миЩоб знизити аварійність на дорогах, в Україні планують створити спеціальні острівці на проїжджій частині поблизу населених пунктів.

Для цього вводять нові норми будівництва дороги, про які заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе написав у Facebook. Ці норми діятимуть з 1 вересня 2019 року.

За словами чиновника, в 1 вересня набирають чинності нові зміни державних будівельних норм щодо проектування доріг загального користування

Відповідно до нових норм:

♦з 3,75 до 3,5 м звужується ширина лівих смуг руху на дорогах І категорії. Це траси з 3-ма і більше смугами руху в одному напрямку. Це стосується нового будівництва трас і є обов’язковим. Для реконструйованих трас ця норма є рекомендаційною.

♦встановлено нову ширину зупиночної смуги руху на дорогах вищих категорій (І-ІІ категорій) – 3 м замість 2,5 м. Зараз існуюча ширина цієї смуги дуже небезпечна і спричиняє додаткові аварії. Особливо це актуально для вантажних автомобілів, які не можуть у повній мірі безпечно та зручно розміститися на такій ділянці дороги.

♦встановлені сучасні та більш безпечні вимоги до проектування горизонтальних та вертикальних кривих. Це актуально для гірських трас, трас на іншому складному ландшафті тощо. Завдяки встановленню більш безпечних мінімальних радіусів кривих нові дороги проектуватимуться з кращою видимістю.

ч