На Донеччині і Луганщині відбудеться масштабний мандрівний фестиваль

фото: сторінка Фейсбук фестивалю " З країни в Україну".
фото: сторінка Фейсбук фестивалю ” З країни в Україну”.

Захід ” З країни в Україну відбудеться у Вугледарі 22 вересня. Ініціативна група міста Вугледара – ГО «Студія ідей 78» – долучилася до глобального проекту Фундації соціальних інновацій «З країни в Україну», що цього року проводить однойменний унікальний фестиваль у 9 містах Донецької та Луганської областей.

«Люди змінюють міста, а громади Україну» – саме цей основний посил намагаються донести організатори заходу мешканцям міста та регіону. Фестиваль «З країни в Україну» є унікальним за своєю природою, не схожим на інші, що існують сьогодні в Україні. Це не тільки феєрична культурно-просвітницька подія, а й можливість громади вибудовувати нові зв’язки, формувати нові спільності, активістів, створення діалогової платформи між владою, бізнесом, громадою та ЗМІ. Це історія відкриття сучасної, нової, прогресивної України, національна самоідентифікація та демонстрація справжнього новітнього образу українців, повідомляється на сторінці фестивалюу Фейсбуку.

Головна особливість проекту полягає в тісній взаємодії між основною командою з Києва та локальною командою культурних менеджерів, представлених містом, де проходитиме подія. Відтак, організація заходу має спільний механізм, спільну концепцію та ідеологію. Для цього представники Фундації проводять дві навчальні академії у липні-серпні цього року, щоб вивести фестиваль на високий рівень організаційного та ідейного функціонування.

У рамках проекту «З країни в Україну», команда з Вугледара розробляє власний проект «КолО_ТГ». Він дозволить об’єднатись та долучити до проведення фестивалю представників влади та громадських активістів з суміжних сільських громад, що невдовзі приєднаються до міста та створять Вугледарську міську ОТГ, з адміністративним центром у Вугледарі.

Цього року контент фестивалю включатиме в себе 12 напрямків. Це майстер класи народних ремесел, демо-зона новітніх здобутків України, відкрита бібліотека, дитячі та юнацькі активні ігри, фото покази, кінопокази, лекторій, містечко НГО, локація «Влада і громада» та багато іншого. А головне – грандіозний вечірній рок-концерт!