На Донбасі загинуло і поранено близько 400 російських військових – “солдатські матері”

1Комітет солдатських матерів у Ставропольському краї склав список з чотириста поранених і вбитих російських солдат. Про це повідомляє видання Дощ з посиланням на голову комітету Людмилу Богатенкову.

«У мене список близько чотирьохсот осіб. Там і поранені і загиблі», – розповіла Богатенкова.

Цей список був складений з різних джерел в збройних силах, розкривати які Комітет, зі зрозумілих причин, не може. За зібраними солдатськими матерями даними, в списку «є владикавказские-шумленские, шалинские, борзойские».

Мова йде про кількох мотострілкових бригадах: 19 окремої мотострілкової Воронезько-Шумленской Червонопрапорної орденів Суворова і Трудового Червоного Прапора (Владикавказ, Північна Осетія), 17 окремої гвардійської мотострілецька бригада в місті Шалі (Чечня), 8 окремої гвардійської мотострілецької бригади в місті Шатой (Чечня).

За словами голови комітету Богатенковой, крім вже згаданих в списку є військовослужбовці і з інших частин російської армії. Список поранених і загиблих не є остаточним і на даний момент постійно поповнюється новими прізвищами.

“Це не паніка, не гребаний піар, це крик душі й офіційне звернення до Президента й усіх в цій країні, хто ще здатен приймати рішення. Я дуже добре знаю, що кажу, бо маю оперативну інформацію з місця подій, а щойно вчергове говорив із комбатом Дніпра Юрком Березою, який попри контузію, зараз бореться там…Це наша спільна вимога — командира Дніпра, оточених бійців і всіх, хто бореться цими годинами за порятунок їхніх життів і виправлення ситуації на фронті після відкритого вторгнення російських військ 24 серпня. Наші побратими з батальйонів Донбас і Дніпро все ще в оточенні в Іловайську — на півночі сепаратисти, з півдня чисто російська армія. На схід від них — ще більші за чисельністю підрозділи збройних сил секторів Б і Д на чолі з командувачем оперативного командування Південь Русланом Хомчаком, який в цей смертельний час залишився зі своїми бійцями. Вони не здали позицій, вони витримали всі атаки ворога, саме вони взяли тих „заблудлих“ російських десантників, які слугують живим доказом кремлівської інтервенції. І вони не просять вивести їх з котла — хлопці просять підкріплення людьми і вогнем, щоби добити путінську гадину. І за весь цей час їм надійшла аж ціла рота допомоги!.. У мене немає слів, крім московського мата… Це ж повний абсурд, коли порятунком оточених займається Корбан, дніпропетровська ОДА і добровольці з ПС, а не … генерали. Люди, включайтеся! Треба змусити владу діяти негайно!” — закликають оточені бійці.