На Донбасі з органів вже звільнили майже 1,7 тисяч міліціонерів

1На Донбасі з органів внутрішніх справ звільнено близько 1700 міліціонерів. Про це повідомили у прес-службі МВС.

На нещодавно звільнених від проросійських терористів територіях відбувається процес очищення міліції – працюють спеціальні групи, які вивчають, які правоохоронці мають бути звільнені з лав, а з якими можна далі працювати.

Як повідомив начальник Департаменту кадрового забезпечення МВС України Віктор Слівінський, вже наступного дня після звільнення відповідної території постає питання: хто буде займатися охороною громадського порядку, чи можна залучати особовий склад, який перебував на тимчасово захопленій території.

З огляду на це, міністерством було сформовано декілька груп, які в своєму спорядженні мають детектор брехні, так званий, поліграф, фахівців з психологічної служби, кадрової, з підрозділів внутрішньої безпеки, для вивчення ситуації.

Віктор Слівінський наголосив, що самоцілі звільнити немає, є питання, з ким працювати далі. Він наголосив, що зараз з об'єктивних причин неможливо провести атестування. „Тому ці групи йдуть, як передові, розвідувальні – вивчити ситуацію, позбутися вже тих працівників, яких використати в подальшому буде неможливо. Я думаю, процес буде довгий. Необхідно буде проходити ще атестування особового складу, необхідно подумати, кого залучити, можливо, з інших регіонів”, - наголосив керівник департаменту кадрового забезпечення.

На його думку, переатестувати треба близько 80% особового складу міліції Донецької і Луганської областей, а це близько 20 тис. правоохоронців.

"На сьогоднішній день наказами як міністра, так і керівництва Донецької і Луганської областей звільнено близько 1700 чоловік. Це люди, які, скажімо так, не з'явилися на роботу і на сьогоднішній день місце їх перебування невідоме. Є частина людей, які самі написали рапорти – неготові вони служити, є частина людей, яких звільнили за порушення дисципліни, але це не основна частина території”, - наголосив Віктор Слівінський.
За його словами, вже закінчена перевірка в райвідділках Слов'янська, Краматорська, Артемівки і Дружківки, працює група у Красному Лимані і Костянтинівці Донецької області, а також у райвідділах нещодавно звільнених населених пунктах Луганщини - Лисичанську, Сєверодонецьку та Рубіжному.