На Донбасі думають, як вирішити проблему із сміттям

завантаження

Лінії сортування твердих побутових відходів повинні бути побудовані в ряді міст Донецької області в 2017 році.

Про такі плани обласної влади голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський написав на своїй сторінці в Фейсбуці, передає Depo.Донбас.

“У Краматорську запустили лінію сортування твердих побутових відходів “Донецький регіональний центр поводження з відходами”. Лінію збудували ще 2006. Вона то працювала, то ні, а під час бойових дій 2014 була пошкоджена бойовиками. Цього року ми з обласного екологічного фонду виділили 1,2 млн грн на реконструкцію лінії.

 

Читайте також: Поліетиленові пакети тепер у Києві прийматимуть як вторинну сировину

Обласне комунальне підприємство має також регіональний полігон побутових відходів, обладнаний інженерними системами захисту довкілля. Днище і стіни полігону вимощені спеціальним матеріалом, який унеможливлює потрапляння фільтрату у грунт, а також має систему збору і відводу води. Сортувальна лінія в Краматорську буде обробляти до 50 тон сміття у день. Проектна потужність лінії до 250 тон. Цього буде достатньо для Краматорська. Сортувальна лінія відбирає із загальної маси до 7% відходів: пластик, скло, папір, метал. Усе це спресовується і реалізується на переробні заводи”, – пише Жебрівський.

За його словами, вибудовується комплексна система збору та переробки сміття в області. Програма розрахована на 5 років.

Читайте також: Тернопільщина може повторити гіркий досвід Львова?

“Подібні лінії сортування ми збудуємо наступного року у Торецьку, Бахмуті, Слов’янську, Лимані, Костянтинівці, Великій Новосілці, Добропіллі, Волновасі та Кураховому. Працюємо також над будівництвом сортувальної лінії у Маріуполі. Таким чином ми покриємо сортувальними лініями усю територію Донеччини, контрольовану українською владою”, – зазначив очільник Донеччини.

За його словами, планується будувати сміттєспалювальні заводи, які, спалюючи сміття, будуть виробляти тепло та електронергію.

“Для цього будемо запрошувати сюди приватних інвесторів. Але, щоб тут була економіка і окупність, потрібно вибудувати систему збору та сортування твердих побутових відходів.
Запустимо також процес переробки та ліквідації існуючих звалищ та мулових полів.А також ліквідуємо стихійні звалища. Оцими усіма заходами сформуємо нову культуру поводження із сміттям, у тому числі, вийдемо на роздільний збір. Тобто, зробимо так, як це відбувається сьогодні в Європі”, – сказав Жебрівський.