На Буковині до відповідальності притягнуто браконьєрів, які рибалили на нерестовищі Дністровського водосховища (Відео)

фото: Мінагрополітики
фото: Мінагрополітики

З першого квітня в 22 областях України розпочалася нерестова заборона на вилов водних біоресурсів, повідомляє міністерство аграрної політики та продовольства України.

Також з першого квітня встановлено заборону на вилов раків у Вінницькій, Волинській, Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Полтавській, Сумській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській.

Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом. Рибалити можна з берега в межах населеного пункту у дозволених місцях, за межами нерестовищ (межі визначені у наказах). Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі, з перевищенням дозволеної добової норми вилову – три кілограми. Заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства та проведення підводного полювання.

В Держрибагентстві наголосили, що під час нересту також забороняється проведення вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів (видобування піщано-гравійної суміші, розчистку русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо).

Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності.

А ось на Чернівеччині браконьєри не дрімають. Представники рибоохоронного патруля продовжують боротьбу із зловмисниками.

Патрулі щоночі виходять на варту Дністровського водосховища.

В одне із таких патрулювань вони зустріли браконьєрів, що вирішили порибалити на нерестовищі.

Патрулі склали протоколи на порушників закону і передадуть їх до суду.

А на самих рибалок-порушників  чекають ще й штрафи.

Працівники рибоохоронного патруля нагадують: у нерестовий період діють особливі правила вилову риби і їх слід неухильно дотримуватися.

Докладніше – у відео Телеканалу Чернівці: