На боротьбу з ВІЛ-інфекцією/СНІДом Тернопілля матиме 3 млн 147,03 тис. грн

програмаНа Тернопіллі розробили “Проект обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки”.

Усе зробили, відповідно до Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки, затвердженої Законом України від 20 жовтня 2014 р. за №1708-VІІ. Відповідне розпорядження підписав виконувач обов’язків голови Тернопільської обладміністрації Іван Крисак. Про це повідомив сайт ОДА.

Читайте також. Роботу Тернопільської психоневрологічної лікарні визнали задовільною

– Метою Програми є зниження рівня захворюваності і смертності від ВІЛ-інфекції/СНІДу, надання якісних і доступних послуг з профілактики та діагностики ВІЛ-інфекції, насамперед представникам груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, послуг з лікування, медичної допомоги, догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ, у рамках реформування системи охорони здоров’я, – пояснив директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської обладміністрації Володимир Курило.

Обласною програмою забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2010-2013 роки не в повному обсязі було забезпечене здійснення профілактичних і лікувально-діагностичних заходів. Адже для виконання цієї програми були залучені лише медичні і соціальні працівники, а працівники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, роботодавці, професійні спілки, представники бізнесу активної участі у цих заходах не приймали. У цьому був негатив, визнає пан Курило.

Читайте також. У Тернополі навчатимуть, як створити і головне — зберегти щасливу сім’ю

Кількість зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції, за словами Івана Крисака, щороку збільшується. При цьому рівень доступу до послуг з діагностики та лікування, особливо серед представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ є низьким, а отже, рівень смертності від СНІДу залишається високим.

– Проблема протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу недостатньо вирішується за рахунок Державного бюджету, а тому існує потреба у залученні коштів обласного бюджету, – наголосив Іван Крисак.

Відтак на реалізацію Програми з обласного бюджету планують виділити 3 млн 147,03 тис. грн. Очікується, що реалізація заходів забезпечить зниження у 2018 році рівня захворюваності на ВІЛ/СНІД на 10% порівняно із 2014 роком.

Довідково. Показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію на Тернопіллі становив 12,28 випадків на 100 тис. населення, СНІДу – 4. Найбільша кількість випадків ВІЛ-інфекції в 2014 році зареєстрована у Тернополі (35), у районах: Лановецькому, Козівському (по 6), Бучацькому (5), Заліщицькому, Борщівському, Збаразькому, Теребовлянському Чортківському (по 4). У 2014 році померли від СНІДу 29 осіб (у 2013 році – 16).

Софія Левицька