На Банковій планують провести вибори в один тур – політолог

1У владі розглядається ідея президентських виборів в один тур. Таку заяву в ході прес-конференції в “Обозревателе” зробив політолог Олександр Палій.

“Зараз в мізках влади бродить ідея про вибори в один тур”, “щоб набрати відсотків 25, десь трохи підмахлювати, щоб все виглядало чисто”, – сказав він.

За словами політолога, “по суті, це повторення мажоритарної системи відносної більшості”.

Незважаючи на те, що прихильники цієї ідеї ратують за зниження витрат на вибори, “насправді це ніякі не вибори – це чиста маніпуляція, тому що більшість голосів практично ніхто в країні у нас не отримує”, – переконаний Палій.

Політолог додав, що мажоритарна система відносної більшості "посилює роль інтриг", оскільки "домовитися і висунути технічного кандидата стає більш важливим, ніж звернення до виборців, ніж реальне волевиявлення всього округу".

Крім того, подібна система "збільшує значення фальсифікацій", - додав Палій. У разі виборів в один тур "кілька сотень бюлетенів кардинально змінюють всю систему; якби вибори проходили в два тури, фальсифікувати на округах довелося б десятки тисяч бюлетенів, а це значно важче", - зауважив експерт.

Вибори в один тур підсилюють і роль "всіляких меншин", тому що "300-500 чоловік можуть вирішити долю виборів", - додав він.

Палій підкреслив: "в сучасному світі президентських виборів в один тур практично немає; вибори президента - це завжди звернення до всієї громаді". Таким чином, якщо Україна піде шляхом виборів в один тур, "це буде рух не просто до авторитаризму, а невідомо куди; це суща маніпуляція", - заявив політолог.

Нагадаємо, 29 березня 2015 в Україні мають відбутися чергові вибори президента.

В Україні є юридична можливість для проведення дострокових президентських виборів у жовтні поточного року. Про це заявив лідер парламентської фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.

Народний депутат від "Батьківщини" Олександр Бригинець зареєстрував у Верховній Раді проект постанови про призначення чергових президентських виборів 30 березня 2014.