На АТО треба 9 млрд грн, а загалом у держбюджеті бракує 31 млрд – Шлапак

ШлапакНа продовження АТО необхідно виділити ще понад 9 млрд грн. Про це, виступаючи з трибуни парламенту під час розгляду змін до закону про державний бюджет України на 2014 рік, сказав міністр фінансів Олександр Шлапак, передає кореспондент УНН.

О.Шлапак нагадав, що коли у березні виділялись кошти, то розраховували, що АТО продовжиться до 1 липня.

“На продовження подальшої операції необхідні додаткові ресурси. Наші військові просять мінімально виділити для цих цілей суму більше 9 млрд грн. Окрім того, уряд постійно стикається з необхідністю знаходити ресурси для відновлення вже звільнених від терористів територій”, – сказав О.Шлапак.

Він також додав, що Україна не має ресурсів, щоб надати хоча б мінімальні умови проживання та роботи тим, хто виїхав з Криму та східних регіонів. "Уряд ініціює створення спеціального фонду для відновлення східних регіонів України та вирішення питань переселенців. Для цього потрібно близько 7 млрд грн", - відзначив міністр фінансів.

Він також зауважив, що проведений аналіз свідчить про те, що до кінця року через події, які відбуваються на сході країни, ми недоберемо до дохідної частини бюджету України близько 13 млрд грн.

"Таким чином перед нами постає надзвичайно складне завдання – знайти резерви для покриття загального фінансового резерву в сумі 31 млрд грн. Ми знайшли можливість скоротити видатки державного бюджету на 10 млрд. На 21 млрд ми пропонуємо знайти додаткові доходи через внесення змін до Податкового кодексу", - додав він.

Нагадаємо, заступник міністра оборони І.Руснак зазначив, що на Міністерство оборони в 2014 році передбачено 20,7 млрд грн.

Прем’єр-міністр А.Яценюк на початку червня зазначив, що Кабмін виділив за три місяці 10,5 млрд грн на потреби безпеки та оборони.

Згодом повідомлялося, що Нацгвардії виділили 2 млрд гривень.