На 7 років більше за вимогу прокуратури: рішення суду Італії щодо Віталія Марківа Україна оскаржить (Відео)

Віталій Марків в італійському суді. Всі фото - Фейсбук Наталія Кудрук
Віталій Марків в італійському суді. Всі фото – Фейсбук Наталія Кудрук

Українського нацгвардійця суд першої інстанції в Італії не просто визнав винним у загибелі італійських кореспондентів на лінії фронту на Донбасі в 2014 році, а термін покарання за ґратами визначив на 7 років довшим, ніж того вимагала сторона звинувачення.

Таке безпрецедентне рішення італійський суд присяжний прийняв 12 липня.

Українська сторона, захист Віталія Марківа і сам екс-боєць АТО заявляють про абсолютну невинуватість і непричетність Марків до загибелі італійських журналістів, які поїхала в зону бойових дій всупереч рекомендаціям італійського МЗС.

Читайте також: Затриманого бійця АТО Віталія Марківа взявся захищати один із найвідоміших адвокатів Італії (Відео)

Крім того, мінометний обстріл, внаслідок якого загинув журналіст Рокеллі, Марків ніяк не міг вчинити, бо на озброєнні його підрозділу мінометів не було.

Читайте також: Справа бійця АТО Марківа: як направді на Донбасі загинув італійський фотограф. Розслідування (Відео)

Суд першої інстанції, який засудив Віталія Марківа до 24-х років ув’язнення, відбувався у рідному місті Рокеллі. Незаангажованих присяжних для цього суду знайти було практично неможливо – всі жителі невеличкого містечка знають один одного, тому суд і став таким однобоким.

Читайте також: Італійський адвокат бійця АТО Віталія Марківа просить зголоситись свідків бою під Слов’янськом в 2014 році (Відео)

МАрків - виводять з зали суду після вироку в Італ. Фото - Фейсбук Наталія Кудрук

Рідні Віталія Марківа, які були на суді, а також в МЗС України заявили, що рішення цього суду першої інстанції обов'язково оскаржать.

Президент України дав доручення вжити всіх заходів дял звільнення незаконно засудженого в Італії громадянина України Віталія Марківа.

Читайте також: Стало відомо, хто «здав» бійця Нацгвардії Марківа

Українська сторона у рішенні італійського суду вбачає підігрування Кремлю, а також грубі процесуальні помилки, як от ігнорування доказів сторони захисту.

Читайте також: Адвокат бійця АТО Віталія Марківа закликає італійського прокурора провести слідчий експеримент на місцях боїв під Слов’янськом (Відео)

Всі подробиці про винесення рішення судом першої інстанції у справі ВІталія Марківа - у сюжеті 5 каналу.