МЗС відреагувало на візит Путіна до Криму

Міністерство закордонних справ висловило протест через неузгоджене з українською стороною перебування на території України президента Росії Володимира Путіна.

Про це йдеться у заяві відомства.

«Чергове відвідання посадовою особою Російської Федерації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, які є невід’ємною частиною України, свідчить про триваюче нехтування російською стороною Статутом ООН, Резолюцією ГА ООН А/RES/68/262 «Територіальна цілісність України», Бакинською декларацією та резолюціями Парламентської Асамблеї ОБСЄ, іншими принципами та нормами міжнародного права», – зазначили дипломати.

Читайте також: Путін у Криму розповів про диверсії та відносини з Україною

У МЗС зауважили, що неодноразово підкреслювали неприпустимість неузгоджених перебувань російських посадовців на суверенній території України у її міжнародно визнаних кордонах, яка включає Автономну Республіку Крим та Севастополь.
«Cпроби посадовців Росії інтерпретувати подібні «візити» в Україну як внутрішньодержавні поїздки є нікчемними. Російському зовнішньополітичному відомству надіслано відповідну ноту протесту», – зазначили у відомстві.

Як відомо, президент Росії Володимир Путін прибув на анексований півострів Крим, щоб провести оперативну нараду з членами Ради безпеки РФ і відвідати молодіжний освітній форум «Таврида».